Orleans dobyl Treviso

07.10.2009 - Redakce
počet přečtení: 1794
vytvořeno 07.10.2009, upraveno 07.10.2009

Do dvojzápasu s Benettonem ve druhém kvalifikačním kole o Euroligu vstoupili výrazně lépe hráči Entente Orleanaise. Na půdě soupeře šokovali...

Do dvojzápasu s Benettonem ve druhém kvalifikačním kole o Euroligu vstoupili výrazně lépe hráči Entente Orleanaise. Na půdě soupeře šokovali výhrou 82:73. Vítěze táhl 22 body Cedrick Banks, soupeři zasadil šest trojek, jichž tým stihl hned 13 z 29 pokusů. Za Benetton nejlépe střílel 23bodový Cartier Martin.

Hosté se utrhli ve druhé čtvrtině, když proměnili pět projektilů zpoza oblouku. Až na jeden všechny vypálil Banks. Orleans ovládlo druhou čtvrtinu 27:6, v poločase vedlo 47:26 a domácí totálně vyvedlo z míry. Jediné, co pak dokázali, bylo srazit rozdíl pod deset bodů.

Ve druhé sérii Maroussi Atény doma porazilo 79:70 Albu Berlín. Přitom po 19 minutách ztrácelo 11 bodů, jenže pak jej ohromné desetiminutové vzepětí v poměru 32:11 vyhodilo do sedla, v němž se až do konce zápasu tým udržel. Nejlepším střelcem byl s 19 body Dimitris Mavroeidis. Na druhé straně vedl statistickou stránku někdejší hráč Maroussi Blagota Sekulič se 14 body a 9 doskoky.

Orleans bude hrát odvetu doma v pátek, Alba v neděli. Lepší z každé dvojice na sdružené skore postupuje do Euroligy, poražení jdou do Eurocupu.