Megadrama v Moskvě pro "Zelené"

10.12.2009 - Redakce
počet přečtení: 2440
vytvořeno 10.12.2009, upraveno 10.12.2009

Fantastický comeback vykouzlili hráči Panathinaikosu ve veledramatu na půdě Chimki Moskva. Za posledních 23 vteřin neuvěřitelným způsobem smazali sedmibodové vedení domácích, vynutili si prodloužení a v něm...

Fantastický comeback vykouzlili hráči Panathinaikosu ve veledramatu na půdě Chimki Moskva. Za posledních 23 vteřin neuvěřitelným způsobem smazali sedmibodové vedení domácích, vynutili si prodloužení a v něm už si triumf nenechali vzít. Zvítězili 87-82 a s bilancí 6-1 vedou po sedmi kolech Euroligy skupinu D.

Když necelou minutu do konce Chimki (4-3) vedlo 72-65, mělo velké vítězství ve svých rukou. Jenže zaúřadovali Nicholas a především Spanoulis, který byl faulován dvě vteřiny před koncem za stavu 73-70. Proměnil první šestku, druhou úmyslně minul, když vtom přiletěl Fotsis, který se sirénou dopíchl a vyrovnal.

Chimki potrápilo v druhé půli soupeře zónou 2-3. Táhl jej McCarty s 21 body a 11 doskoky. Cabezas k 17 bodům přihodil 5 asistencí. Fridzon a Lopez každý měl dalších 7 finálních přihrávek. Hosty nejvíc podržel Spanoulis se 24 body.

"Je strašně těžké po takovém zápase něco říkat," smutnil kouč Chimki Sergio Scariolo. "Chci svému týmu ale pogratulovat, skoro jsme porazili Panathinaikos, ale tohle se prostě v basketbale stává. Spáchali jsme několik příšerných ztrát, mladým hráčům ještě chybí zkušenost. Naše hra však jde stále nahoru."

Hodně rozmrzelý musel být i další italský stratég Ettore Messina. Před vyprodaným hledištěm v Gdyni s 4300 diváků rozhodně se svým Realem nechtěl zaváhat. Jenže Prokom se v dalším duelu "déčka" vzepjal k ohromnému výkonu a šokoval favorita výhrou 82-76.

Skvěle bránil, donutil Real ke 20 ztrátám a povolil mu jen 13 úspěšných dvojek. V závěru hosty nenechal jít přes sebe a stále si držel vedení. Real tak po předlouhých 48 letech podlehl celku z Polska. Vítěze táhli Woods (27) a Logan (16).

"Domácí nás vynikající obranou donutili ke spoustě ztrát a v útoku si dokázali vytvářet prostor a nebezpečně napadat náš koš, což pro ně bylo klíčové. My jsme špatně bránili a špatně si posílali míč v útoku, což bylo zapříčiněné agresivní obranou Prokomu," shrnul Messina.

V posledním duelu skupiny D Milano dosáhlo na druhé vítězství (79-51) v bitvě chudých s Oldenburgem. Situace ve skupině je následující: vede Panathinaikos (6-1), před Realem (5-2), Chimki (4-3), Prokomem (3-4), Milanem (2-5) a Oldenburgem (1-6).

V áčku Fenerbahce (3-4) před rekordně zoufalou návštěvou 800 lidí nestačilo v druhé půli na hostující tým Asvelu (3-4), který dosáhl své třetí výhry v řadě (68-61). Oba týmy jsou blízko postupu.

V béčku Lietuvos Rytas (4-3) doma před 5000 lidí v nehezkém zápase skolil 77-72 Orleans (0-7). Famózně sázel trojky (27/11) a hosté mu pomohli 21 ztrátami. Přesto si rozhodující náskok vybudoval až v posledním dějství.

V duelu dvou nejhorších celků céčka si druhou výhru vybojovalo Maroussi, když porazilo 74-62 Lublaň (1-6), která už prakticky přišla o postupové naděje.