Brno veze těžkou porážku z Istanbulu

10.12.2009 - Redakce
počet přečtení: 1229
vytvořeno 10.12.2009, upraveno 10.12.2009

Nepříjemný direkt utrpěly v Istanbulu hráčky Frisca Brno. V sedmém kole Euroligy ztrácely na Fenerbahce ve třetí čtvrtině až 26 bodů, aby nakonec podlehly o 16, 70-86. Skore ze vzájemných zápasů tak mají minus osm...

Nepříjemný direkt utrpěly v Istanbulu hráčky Frisca Brno. V sedmém kole Euroligy ztrácely na Fenerbahce ve třetí čtvrtině až 26 bodů, aby nakonec podlehly o 16, 70-86. Skore ze vzájemných zápasů tak mají minus osm a soupeřky jsou nyní ve skupině D druhé s bilancí 5-2.

Brno si pohoršilo na 4-3. Má teď před sebou tři snadnější zápasy, ale právě kvůli vzájemnému zápasu s Fenerbahce už jen malou šanci na druhé místo ve skupině.

Domácí hráčky před tisícem diváků, tedy stejným počtem, jaký chodí v Eurolize na jejich mužské kolegy, ostře odpálily už první čtvrtku 29-22. Nezastavitelná byla pivotka Yilmaz, která v ní nasázela 14 bodů. Až do třetí čtvrtiny pak Fenerbahce náskok navyšovalo.

Brňanky často ztrácely míče, celkem 18krát (5 Horáková, 4 Kulichová), z čehož rezultovaly protiútoky soupeře. Ten si navíc vynutil hodně faulů při zakončení, takže při 13 osobních chybách Brna házel 17 šestek a 16 proměnil. Naopak české vicemistryně z 15 faulů vytěžily jen 8 trestných hodů.

Právě v této statistice byl, vedle drobného náskoku Fenerbahce v trojkách (25/6 - 15/4), hlavní rozdíl. Hostům nepomohla ani jasná převaha na doskoku, včetně 15 posbíraných míčů v útoku. Domácí měli půltucet dvojciferných střelkyň, Brno jen kvartet. Nejlepší byla Horáková s 16 body.

"Po poločase jsme začali bránit zónově a hráli pak lépe, ale ne dost na to, abychom zápas dotáhli k vítězství," poznamenal asistent Milan Veverka.

Ve skupině A si pro šestou výhru stejně jako Jekatěrinburg došly hráčky Valencie. Vilnius složily 75-60, když Jana Veselá za 15 minut stihla tři body a pět doskoků.

V céčku, kde hraje i USK Praha, třetí výhru vybojovalo Bourges. Košice doma před 3000 fanoušků porazilo 83-71 a má nyní stejnou bilanci jako poražený soupeř. Pivotka vítězek Ilona Burgrová nebyla v základu a za 16 minut si připsala po dvou bodech i doskocích.