Aktualizováno: 7. kolo Mattoni NBL

24.10.2009 - redakce
počet přečtení: 2490
vytvořeno 24.10.2009, upraveno 24.10.2009

Kolín potřetí ztratil koncovku proti favoritovi. Tentokrát doma proti Pardubicím vedl celý zápas, ještě minutu a půl před koncem o pět bodů, ale nakonec prohrál 75:78.

Kolín potřetí ztratil koncovku proti favoritovi. Tentokrát doma proti Pardubicím vedl celý zápas, ještě minutu a půl před koncem o pět bodů, ale nakonec prohrál 75:78. V dramatické koncovce měl Kolín čtrnáct vteřin před koncem za stavu 75:76 šanci na poslední útok, jenže Jones míč ztratil.

BC Kolín - BK Synthesia Pardubice 75:78 (17:16 42:37 64:54).

Body: Machač 17, Jones 15, Pavlík 12, Platt 11, Smith 11, Zuzák 5, Hubálek 4 - Marek 23, Miloš 14, Sýkora 13, Hampton 11, Tóth 7, Pospíšil 6, Arnold 2, Wright 2; střelba 3b.: 29/6:29/9 střelba 2b.: 38/22:44/20 TH: 18/13:15/11 doskoky: 34:40 chyby: 18:16; 5 chyb: 40. Pavlík, 40. Machač (oba Kolín); rozhodčí: Lukeš Václav, Galajda Václav, Lukeš Libor. Diváků: 610. Nejlepší hráč: Marek Martin

Predrag Benáček (trenér Kolína): V závěru nám došly síly. Je to pro nás třetí těžký zápas za sebou. I přes dobrou obranu jsme nedokázali zvítězit. Gratuluji Pardubicím k výhře.

Jan Slowiak (trenér Pardubic): Dlouho se nám v zápase nedařilo. Domácí byli stále o krok vpředu. Přibrzdili jsme je jejich vlastní zbraní - zónou. Dostali jsme je do těžkých pozic.Všechno to bylo o střelbě z perimetru v ten nejposlednější okamžik. Trefili jsme se i my a otočili jsme zápas. Pro nás je to hodně cenný zápas.

Poděbrady nepřipustily žádné překvapení a porazily Vyšehrad i se svým dlouholetým hráčem Davidem Špičkou 96:63. Stria nasázel 24 bodů a Beneš hrající bez jediného faulu 23.

Karma Basket Poděbrady - Sokol Vyšehrad 96:63 (23:15 45:37 70:52).

Body: Stria 24, Beneš 23, Vyoral 11, Harčár 10, Castleberry 8, Horák 6, Sýkora 6, Mužík 4, Páleník 4 - Kysela 14, Skořepa 11, Špička 11, Šmůla 8, Zídek 7, Kysilka 6, Široký 5, Klimánek 1; střelba 3b.: 33/14:11/2 střelba 2b.: 35/24:47/20 TH: 7/6:25/17 doskoky: 39:25 chyby: 20:12; 5 chyb: 39. Horák (Poděbrady), rozhodčí: Macela Miroslav, Kurz Vlastimil, Jedlička Jiří. Diváků: 400 diváků; nejlepší hráč: Stria Luboš.

Tomáš Hercik (trenér Poděbrad): Po těžkém středečním utkání v Opavě jsme věděli, že nás čeká težký zápas. V týdnu nás zužovaly nemoce a zranění, což se trochu projevilo v prvním poločase. Hráči si mysleli, že se Vyšehrad porazí sám. Špatně jsme hráli hlavně v obraně. O výsledku rozhodl vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme lépe bránili a zlepšili obranný doskok z čehož vyplnuly rychlé protiútoky do otevřené obrany hostí.

Jan Ulrych (trenér Vyšehradu): Myslím, že jsme v prvním poločase odehráli dobré utkání, naše osobní obrana je však nulová. V úvodu každého poločasu nám soupeř odskočil na desetibodový rozdíl. Pak jsme hráli zónovou obranu, na kterou si soupeř rychle zvykne. Problém je, že proti nám mají týmy hodně tříbodových střel. Myslím, že utkání nemuselo skončit takovým rozdílem.

Ostrava zapsala před kamerami ČT sedmou porážku v řadě, Opavě podlehla 88:94. Za hosty trefil 22 bodů Ondrej Šoška.

NH Ostrava - BK Breda & Weinstein Opava 88:94 (23:24 53:44 77:78).

Body: Payne 21, Palyza 17, Mitchell 15, Kresta 12, Stuchlý 11, Stehlík 5, Inman 4, Korytek 2, Číž 1 - Šoška 22, Novák 19, Blažek 13, Douša 11, Šiřina 11, Čarnecký 9, Štec 7, Dygrýn 2; střelba 3b.: 16/8:12/7 střelba 2b.: 38/26:35/24 TH: 19/12:33/25 doskoky: 13:12 chyby: 22:16; 5 chyb: 33. Číž - 5 chyb: 24. Novák, 33. Douša; rozhodčí: Dolinek Ivo, Hruša Petr, Kapaňa Lukáš. Diváků: 1100; nejlepší hráč: Čarnecký Michal.

David Klapetek (trenér Opavy): Upozorňoval jsem hráče, že víťězství se nebude rodit tak jednoduše. Jsem rád, že se nám nakonec podařilo vyhrát.

Zdeněk Hummel (trenér Ostravy): Ješte jsem v kariéře nikdy neměl sérii 0:7, přesto jsem hráčům poděkoval, že začínáme konečně předvádět kvalitní a divácky aktraktivní basketbal. Bude třeba ještě počkat, protože mužstvo se teprve dotváří.

---------------------------------------------------------------------------------------------

Stále lepší formu ukazuje Prostějov. Na USK exceloval 89:55, opět s obrovským přispěním nabuzeného Aleše Chána, autora 20 bodů.

USK Praha - BK Prostějov 55:89 (15:17 31:42 44:63).

Body: McKay 11, Slavík 10, Klimeš 7, Kotas 7, Šťastný 7, Ford 5, Hruban 4, Vocetka 4 - Chán 20, Landry 15, Lawrence 15, Tóth 15, Leško 7, Veikalas 6, Bratčenkov 5, Hyzy 4, Šležas 2; střelba 3b.: 28/5:26/6 střelba 2b.: 34/12:47/30 TH: 23/16:15/11 doskoky: 35:47 chyby: 16:19; rozhodčí: Vrážel Petr, Kučera Martin, Kučera Stanislav. Diváků: 300 diváků; nejlepší hráč: Tóth Ladislav .

Peter Bálint (trenér Prostějova): Věděli jsme, že na USK se hraje velice těžko, ta hala je specifická, hodně jsme se na to připravovali. Věděli jsme, že momentálně USK hraje s jedním hráčem, který extrémně skóruje, a proto jsme se soustředili na to, abychom ho zastavili. Myslím si, že se nám to povedlo, a proto ten zápas skončil tak, jak skončil. My jsme s Eugenem Lawrencem velice dobře bránili, velice dobře jsme vypomáhali. Celý zápas se zlomil na začátku druhého poločasu, kdy jsme začali hrát mnohem lépe v obraně než v prvním poločase, a to si myslím, že dnes rozhodlo, obrovské nasazení v obraně ve druhém poločase

Kenneth Scalabroni (trenér USK): Především gratuluji Prostějovu k zaslouženému vítězství. První půle byla v pořádku, drželi jsme krok, dokázali jsme zápas udržet zajímavý. Měli jsme dost otevřených střel, dnes se nám moc nedařila střelba. To byl první poločas, ve druhém hrál Prostějov opravdu velmi dobře, celý čas měli hru pod kontrolou, velmi dobře bránili. Nedostali jsme nic zadarmo, byli jsme velmi frustrovaní. Na konci utkání nebylo moc příjemné být jeho účastníkem, pro trenéra ani pro hráče. Ve druhém poločase jsme nepředvedli dobrý výkon, byla to sice do značné míry zásluho Prostějova, ale my musíme hrát lépe. Prostějov má velmi dobrý tým, ale nemůžeme je nechat, aby nás převálcovali tak jako dnes, to je zklamání. Hráli jsme teď během čtyř dnů s Nymburkem a Prostějovem, tato dvě utkání nám ukázala, kde jsou naše limity, ale vůbec se mi nelíbí, jak jsme dnes hráli. Musíme začít hrát lépe, to je bez debat.

Podobné drama jako v Kolíně přinesla bitva v Děčíně. Domácí v koncovce urvali vítězství 94:91, i když ještě tři minuty před koncem prohrávali. Pavel Houška přispěl nadstandardními 26 body.

BK Děčín - Mlékárna Miltra Nový Jičín 94:91 (23:23 45:50 72:71).

Body: Houška Pavel 26, Červenka 14, Soukup 12, Hatcher 11, Fenderson 9, Houška Jakub 9, Alič 7, Balík 6 - Muirhead 25, Walker 19, Šteffel 12, Pelikán 11, Gavlák 8, Varnelis 7, Pandula 5, Sanders 4, střelba 3b.: 28/16:14/8 střelba 2b.: 34/15:52/28 TH: 24/16:17/11 doskoky: 28:29 chyby: 21:24; rozhodčí: Vyklický Robert, Vondráček Marek, Kec Jakub. Diváků: 900, nejlepší hráč: Houška Pavel.

Zbyněk Choleva (trenér Nového Jičína): My jsme dnes nebyli horším týmem. O zápase rozhodla trojková střelba domácích. Ve třetí čtvrtině jsme vedli o deset bodů, ale pak nás domácí zasypali právě úspěšnými trojkovými pokusy. Jinak bylo utkání úplně vyrovnané a proto mě mrzí, že jsme nevyhráli.

Pavel Budínský (trenér Děčína): myslím, že o naší výhře rozhodl první time out v druhém poločase. Za stavu o deset pro soupeře jsem si ho musel vybrat a něco říct. Od té doby jsme hráli úplně jinak agresivně nepřecházeli střelecké pozice a tím vymazali soupeřův náskok. Dostali jsme se do vedení, což jsme zase málem ztratili díky naším bohužel klasickým ztrátám. Koncovka pak byla otevřená a na štěstí jsme ji zvládli lépe my. Zápas měl dnes výbornou úroveň z obou stran a táké diváckou kulisu.

Nymburk si nedělal problémy v Brně, už v poločase vedl o 22 a nakonec nováčka vyučil 91:49. První body za nymburk si připsali Američan Ricci i mladík Valc.

Basketball Brno - ČEZ Basketball Nymburk 49:91 (5:24 27:49 39:67).

Body: Meno 11, Holanda 9, Gajdošík 8, Norwa 7, Šustek 5, Drča 4, Majerík 2, Sedmák 2, Černošek 1 - Benda 16, Lewis 16, Lenzly 12, Pumprla 11, Ricci 10, Hanavan 7, Křemen 7, Nečas 7, Sokolovský 3, Valc 2; střelba 3b.: 16/4:11/7 střelba 2b.: 42/13:51/27 TH: 16/11:24/16 doskoky: 31:37 chyby: 20:20; rozhodčí: Paulík Robert, Kapl Antonín, Holubek Tomáš. Diváků:  670, nejlepší hráč: Nečas Radek.