Famózní start Audy v divočícím Avellinu!

16.05.2018 - red
počet přečtení: 278
vytvořeno 16.05.2018, upraveno 16.05.2018

LEGIE V ZAHRANIČÍ Patrik Auda vtrhl jako velká voda rovnou do play-off italské Serie A a v prvních dvou duelech v dresu Avellina, provázených řádně horkými událostmi kvůli řádění fanoušků, se zaskvěl 15 a 11 body za pouhých 16 a 17 minut! Nadále třetí dvojkař a nejlepší dunker ACB Ondřej Balvín úřadoval v Burgosu 9 body a 8 doskoky. Jiří Hubálek byl top skórerem Vídně v prvním semifinále rakouské bundesligy. Jan Veselý s Fenerbahce s převahou ovládl základní část turecké ligy a už vyhlíží čtvrtfinále. A Blake Schilb už ví, že jeho Sevilla po 29 letech sestoupí z ACB.

Ondřej Balvín (Gran Canaria)
Gran Canaria (19-13, páté místo, před play-off už nemůže být na lepší pozici) si v ACB polepšila dobytím Burgosu 89-98 z 32. kola. Ondřej Balvín u toho byl jako střídající 9 body (z pole 6/4, +1), 8 doskoky a 2 asistencemi za 17:33.

Reprezentant nadále zaujímá 12. místo ligy na doskoku s průměrem 5,75, stále desátý je na bloku s 0,84, nadále kraluje dunkerům s průměrem 2,13 (zatím 68 smečí) a dál třetí je v procentu dvojek s 65,29 procenta.

David Jelínek (Andorra)
Andorra (18-14, dělí se o šesté místo) v 32. dějství ACB zdolala doma San Sebastian (94-81), k čemuž střídající David Jelínek před 3940 diváky pomohl 8 body (z pole 8/3, +1) a 3 asistencemi za 20 minut. V pořadí nejlepších trojkařů ligy si pohoršil na 13. místo s úspěšností 43,24 (111/48).

Blake Schilb (Sevilla)
Sestup Sevilly (7-26) z ACB už je zpečetěn, neboť týmu zbývá odehrát poslední zápas a na nesestupovou 16. příčku ztrácí tři výhry. Ve 32. kole tým padl na palubovce Obradoira 89-70 a v 33. dějství na Realu Madrid 104-89 (triple double za domácí Dončič). Základní forward Blake Schilb v prvním utkání neskóroval (z pole 5/0, -10), za 14:39 stihl jen 3 doskoky, 1 asistenci a 1 zisk. V Madridu za 25:43 zaznamenal 6 bodů (z pole 9/3, s -14 nejslabší), 3 doskoky, 4 asistence a 1 zisk.

Aktuálně je 15. nejvytíženějším hráčem ligy s průměrem 25:21.

Jan Veselý (Fenerbahce Istanbul)
Fenerbahce (27-3) s náskokem tří výher před Bursou vyhrál základní část tureceké ligy a ve čtvrtfinále jej tak čeká osmý Büyüksehir. V posledním 30. kole tým doma vyřídil istanbulský BBSK 96-73. Jan Veselý za 16 minut posbíral 6 bodů (z pole 4/3) a 1 doskok. V základní části odehrál jen 22 zápasů a byl těsně čtvrtým střelcem týmu s 10,1 bodu (dvojky 63,5, TH 70,4) a 4 doskoky za 20 minut.

Patrik Auda (Avellino)
Italské Avellino, nový tým Patrika Audy, v závěrečném 30. kole základní části italské ligy zdolalo doma Trento 78-74 a s bilancí 20-10 obsadilo čtvrté místo (se stejnou bilancí jako třetí Brescia), s mankem jen tří výher na první Benátky, které potvrdily roli obhájce trofeje.

Náhoda tomu chtěla, že právě Trento, pátý celek po základní části, Avellino (před play-off si pořídilo z Galatasaraye i amerického rozehrávače Renfroea) vyfasovalo i do čtvrtfinále. V něm je po prvních dvou zápasech stav 1-1. Audův tým první domácí duel prohrál 77-79, ve druhém už jednoznačně uspěl 80-59. Český reprezentant ve své premiéře v italské lize hned v úvodním duelu byl druhým střelcem týmu, když jako náhradník za pouhých 16 minut vykouzlil 15 bodů (z pole 9/7, +5), 2 doskoky a 1 zisk. Při vítězství stihl opět jako střídající za 17 minut 11 bodů (z pole 6/4, +15) a 3 doskoky.

Stínem prvního zápasu bylo podle italských médií závěrečné řádění některých fanoušků domácích, jehož výsledkem byly létající předměty na palubovku a zranění dvou arbitrů. Domácí klub tak stihl trest a jeho další dvě domácí utkání měla být odehrána na neutrální půdě. Protože však nebylo možné narychlo přesunout dějiště Duelu 2 jinam, hrálo se v Avellinu za zavřenými dveřmi. Pokud by se ale měl hrát Zápas 5, ten už by se musel uskutečnit jinde než v Avellinu. Fanoušci Avellina, kteří nebyli vpuštěni na druhý zápas, se shromáždili před halou, povzbuzovali tým aspoň přes zdi haly a hráči jim po zápase s nevelkým nadšením ve tváři přišli za tuto podporu poděkovat.

Jiří Hubálek (Vídeň)
Vídeň ztratila první semifinále rakouské bundesligy v Kapfenbergu jednoznačně 97-72. Nejužitečnější hráč a top skórer hostů Jiří Hubálek se do statistik otiskl 18 body (z pole 9/6, TH 7/5 ze 7F+, s -28 druhý nejslabší), 6 doskoky a 1 ziskem za 34:34.