První 2 minuty Satoranského v play-off

17.04.2017 - red
počet přečtení: 439
vytvořeno 17.04.2017, upraveno 17.04.2017

PRVNÍ DUEL WIZARDS V PLAY-OFF Když rozehrávač Washingtonu John Wall nedávno prohlásil, že současné pískání v NBA nedává smysl, nemluvil jen tak do větru. Dalším důkazem byla technická chyba udělená Wizardu Marcinu Gortatovi po jeho mocném dunku v závěru stále ještě nerozhodnutého utkání. Polský centr jako nikoli poprvé po podobné zápasové situaci praštil pravou rukou do levé na znamení „Polského kladiva“, jak se mu přezdívá. Tentokrát za něj však inkasoval trest, protože sudí si to podle všeho vyložili tak, že si tím až příliš důrazně žádal dodatečnou šestku. Naštěstí pro domácí tahle situace pro vývoj Utkání 1 prvního kola play-off NBA neměla vetšího významu a tým Tomáše Satoranského zvítězil doma 114-107, když ve druhé půli nasázel 69 bodů.

Český zástupce v NBA si hned na přelomu první a druhé čtvrtiny zapsal své první dvě minuty v play-off (-5 bodů), bohužel se však přidružil do hluché sekvence lavičky, která tu zcela ztratila náskok 23-12, vybudovaný skvěle bránícím základem. Satoranského si tu na útočném doskoju přistrčil Turek Ilyasova, který vzápětí skóroval, i se Satoranského faulem.

Ve frenetické atmosféře vyprodaného Verizon Center Wizards začali velkolepou obranou, která tady, ani později prakticky nic nedovolila centru Howardovi (7+14 doskoků, při dotahování v závěru už při svých 53procentních šestkách nehrál), což byla velká zásluha Gortata (14+10 doskoků).
 


O centra Mahinmiho oslabeným Wizards se Atlantu (do půle TH 22/19) dlouho nedařilo sestřást (do půle 33procentní střelba, v základní části byl tým přitom druhý nejlepší) a po jejím obratu po zbytek prvního poločasu museli dotahovat, když Hawks skvěle táhl německý playmaker Schröder (25).

Wizards jako tým s nejmenšími zkušenostmi v play-off z aktuálního pelotonu (dohromady do neděle jen 204 zápasů) ale zabrali ve třetí čtvrtině, kde kralovali Wall (jen on, legenda Detroitu Isaiah Thomas a Rajon Rondo dokázali čtyři sezony po sobě být nejlepšími asistenty Východní konference) a Markieff Morris, který už před zápasem rozpoutal trash talk proti soupeři Millsapovi (19).

Wall, který při záchraňování míče v zápase dvakrát skončil ve třetí řadě a několikrát si vyžádal podporu z publika, už v první čtvrtině slyšel při svých šestkách z bíle oděného hlediště ohlušující skandování „M-V-P!“. A famozními akcemi pak rozpoutal rodeo ve třetí čtvrtině, v níž zajistil 15 bodů. Nováček v play-off Morris třetí čtvrtku rozjel několika koši v řadě, z nichž každý oslavoval do dresu Wizards oblečený bratr Marcus, jinak opora Detroitu.

Vedení domácích se tu vyhouplo až na 14 bodů a dotažení Hawks v závěru už na výhře nic nezměnilo. Wall 32 body zaznamenal kariérní maximum v play-off, přidal i 14 asistencí. Morris zařídil 21 bodů, Beal 22. Vstup lavičky ve druhé půli už byl lepší a nakonec zejména díky 11 bodům Oubreho končila na 15 bodech.

Kompletní Hawks nejvíc hrozili zpod koše (46 bodů a 32 šestek) a o něco lépe doskakovali, ale také víc ztráceli (12-21).