Derby v Hradci a souboj dvou překvapení

27.09.2017 - red
počet přečtení: 1716
vytvořeno 27.09.2017, upraveno 27.09.2017

PREVIEW 2. KOLA ŽBL Historický okamžik pro Technic Brno! Loňský nováček, který na jaře bojoval ve skupině play-out, se po prvním kole nového ročníku Ženské basketbalové ligy vyhřívá na čele tabulky. Proti takové podobě pořadí bude zástup rivalek, samozřejmě v čele se ZVVZ USK Praha, už 114 zápasů neporaženým.

Madden kontra KP Brno

Steph Madden patřila v uplynulém ročníku k významným postavám KP Brno při jeho tažení za třemi medailemi. Klub z Králova Pole o Američanku stál i přes léto, ta se však stěhovala o nějakých 200 kilometrů západně. Posílila BLK Slavia Praha. Jak si proti bývalým spoluhráčkám povede?
Utkání BLK Slavia Praha - KP Brno se hraje ve středu 27. září od 17 hodin v Praze v hale Eden

Střet dvou překvapení

Že v prvním kole vyhraje Slovanka MB v hale Lokomotivy Trutnov jednoznačným výsledkem 86:64, to se nečekalo. Že se Žabinám Brno bude tolik dařit, to se také nečekalo. Omlazený tým otočil duel s BLK Slavia na 78:68, když druhou a třetí čtvrtinu opanoval rozdílem 24 bodů. Vzájemný souboj druhého kola naznačí ambice obou celků.

V zápase proti sobě stanou dvě nejlepší trojkařky úvodního dějství. Kateřina Novotná ze Slovanky i Jana Hausknechtová ze Žabin se trefily čtyřikrát. První potřebovala jen osm pokusů, druhá o jeden víc.
Utkání Slovanka MB - Žabiny Brno se hraje ve středu 27. září od 18 hodin v Mladé Boleslavi

Švédské dobývání karlovarského koše

Ne nadarmo je považována za jednu z nastupujících evropských hvězd. Švédská pivotka Amanda Zahui Bazoukou do ŽBL vtrhla bez většího sehrávání se spoluhráčkami ze ZVVZ USK Praha a koš KP Brno zasypala 27 body. Stačilo jí k tomu 26 minut na hřišti. Jak to bude vypadat proti BA Karlovy Vary, která disponuje lehčími podkošovými vahami, než jsou Edita Šujanová a Ilona Burgrová?
Utkání ZVVZ USK Praha - BA Karlovy Vary se hraje ve středu 27. září od 18 hodin v Praze na Královce

Před derby s rozdílným rozpoložením

První východočeské derby našlo oba účastníky v rozdílné situaci. Zatímco Lokomotiva Trutnov se musí najít, doma padla se Slovankou rozdílem 22 bodů, Sokol Hradec Králové si z haly SBŠ Ostrava přivezl vítězství 89:55. Jeho trenérka Romana Ptáčková přitom mohla minuty rovnoměrně rozdělit mezi všech deset svěřenkyň (od 22 a půl minuty po 15 minut). Hned osm z nich pak nastřílelo mezi 15 a osmi body.
Utkání Sokol Hradec Králové - Lokomotiva Trutnov se hraje ve středu 27. září od 18:30 v Hradci Králové

Uhájí Technic první místo?

Technic Brno se drží na první pozici tabulky, pomohl mu k tomu los, který ho poslal proti strakonickému U19 Chance. Venkovní výhra v poměru 90:54 se od něj ale nečekala. Brňanky budou hájit nulu v kolonce porážek v souboji s SBŠ Ostrava. Nejsou bez šance.
Utkání Technic Brno - SBŠ Ostrava se hraje ve středu 27. září od 19 hodin v Brně v hale Morenda

Linskens proti Dudové?

DSK Basketball Nymburk je před zápasem se strakonickým U19 Chance jasným favoritem - a mnoho na tom nemění, že bude postrádat zraněné rozehrávačky Elišku Mircovou a Patricii Gallasovou. Jihočešky mají velké potíže s kádrem a nepostavily Jitku Musilovou ani avizované posily Terezu Šípovou a Irenu Dudovou.

Zvláště poslední jmenovaná by se jim hodila. Někdejší juniorská mistryně světa má centimetry na to, aby čelila nymburské posile Kyaře Linskens. Belgická reprezentanta se uvedla 20 body, 16 doskoky a dvěma bloky proti BA Karlovy Vary, to vše stihla za 26 minut na hřišti.
Utkání DSK Basketball Nymburk - U19 Chance se hraje ve středu 27. září od 19 hodin v Nymburce