Zranění kalí výhru

04.05.2017 - red
počet přečtení: 577
vytvořeno 04.05.2017, upraveno 04.05.2017

Play-off NBA – semifinále Východní konference – Zápas 2: Cleveland – Toronto 125-103 (James 39, TH 21/15 (celý tým hostů 19 házených TH, na což jejich kouč poukázal), už je druhý v bodech v play-off s 5777 (nejlepší Jordan 5987), také se stal teprve 4. hráčem dějin s 300 trojkami v play-off, spolu s Rayem Allenem (385), Reggiem Millerem (320) a Ginobilim (312), Irving 22+11 asistencí – Valančiunas jako náhradník 23, Joseph jako náhradník 22, Lowry 20, ale ve 4. čtvrtině už nehrál kvůli zranění levého kotníku, zdvojovaný DeRozan se poprvé trefil z pole až v úvodu 4. čtvrtiny, body zpod koše 32-50, TH 25-14, trojky 18-5, hosté o 15 střel z pole víc, Cavs zejména díky zoufalé obraně hostů na Jamese stále vedli a mají dobré vyhlídky i v Torontou, neboť James vyhrál zápas venku už v 27 sériích za sebou, v posledních 9 utkáních play-off, včetně loňského finále, má průměry 35+10 doskoků a 8 asistencí, Raptors začali s malou sestavou s Ibakou na centru, ale neměli pak doskoky a také neměli jak ubránit Jamese), stav série 2-0. Semifinále Západní konference – Zápas 2: San Antonio – Houston 121-96 (K-Leonard 34+8 asistencí, z pole 16/13, T-Parker 18, bez ztráty za 26 minut, ale kvůli zřejmě vážnému zranění levého kolena musel odstoupit 9 minut do konce, P-Gasol v základu 6+13 doskoků – Anderson 18, Capela 14, Harden 13+10 asistencí, z pole 17/3, body zpod koše 54-44, z brejků 20-13, doskoky 47-32, Spurs jen 8 ztrát, Rockets po 22 trojkách v Utkání 1 tentokrát jen 11, domácí vyhráli poločas 65-55, hosté byli pozadu jen o 5 po 3 čtvrtinách, ale v posledním dějství (33-13) už kralovali domácí, Parker vedle Duncana jako jediný hráč narozený mimo USA nastřílel v play-off už 4000 bodů, spolu s Jordanem, Bryantem a Jamesem rovněž drží primát s kombinací 4000 bodů a 1000 asistencí, Parker s Ginobilim vyhráli spolu už 131. zápas play-off, čímž vyrovnali ligový rekord tandemů, držený Parkerem a Duncanem), stav série 1-1.