Zničil je Thomas

12.01.2017 - red
počet přečtení: 610
vytvořeno 12.01.2017, upraveno 12.01.2017

Rozehrávač Isaiah Thomas si udělal z ospalé a na trojkovišti velmi nedůrazné obrany Wizards (bez centra Mahinmiho a nemocného Satoranského) trhací kalendář, ve 4. čtvrtině ji zničil z nájezdů a trojek 20 body ze svých 38 (trojky 11/5) a zařídil tak Celtics domácí výhru 117-108 (30. inkasovaná stovka Wizards, s 19-19 8. na Východě). V posledních 23 zápasech dal nejméně 20 bodů a potvrdil 1. pozici Celtics v druhopoločasových produkcích (před zápasem 56,3). Kelti vyhráli 2. půli jasně 62-49, když vůbec nezapnul motor hostů Wall (sezonní minimum 9 bodů, k tomu 10 asistencí, z pole 21/4, v lize nejlepší s 26. zápasem v řadě s aspoň 1 ziskem, dosud v sezoně 81 procent svých tref z pole bez předchozí asistence spoluhráčů, což je 3. top číslo NBA), hrající s naraženým prstem a bolavým zápěstím střelecké pravačky. Po trojkové přestřelce v 1. čtvrtině (11/8 – 7/5), v níž domácí (bez 5 hráčů) měli 8 ztrát (Wizards si dosud v sezoně vynutili skoro 16 ztrát na utkání, což je 2. číslo NBA), si dobře fungující i střílející útok hostů držel mírný náskok, který zejména díky produkci Beala narostl ve 3. části až na 69-79. Tam ale také začal zadrhávat, při hře lavičky se věci ještě zhoršily a ve 4. části se při fyzické obraně Keltů hosté neprosazovali ani z jasných pozic. O zbytek se postaral Thomas. Celtics deklasovali hosty z trojek (41/17 – 26/10), málo je pouštěli na trestnou linii a neohrozil je ani poměr ztrát (14-8). Druhým střelcem vítězů byl s 20 body Crowder, který se po zápase pustil do slovní přestřelky s šermujícími prsty v obličejích s Wallem, a oba týmy pak musely při odchodu do šaten oddělit bezpečnostní složky. Wizards (jen 9 bodů z brejků) drželi Beal (35, trojky 10/6, 27. zápas v řadě s aspoň 1 trojkou), Porter přidal 20 bodů, Morris 14, Smith 13 a Gortat 10 s 9 doskoky (55. zápas v řadě s aspoň 1 útočným doskokem). Rozehrávač Burke měl 2+2 asistence za 9 minut s -7.