Žili do 3. čtvrtky

18.08.2016 - red
počet přečtení: 181
vytvořeno 18.08.2016, upraveno 18.08.2016

Ač v průměru jen o centimetr vyšší, rozhodli Ukrajinci na B-divizním ME kadetů o svém jasném čtvrtfinálovém vítězství nad Čechy (80-50, Šícha 10, Kulich 9, Krejčí 8) především zpod koše. V bodech z vymezeného území lvy předčili 38-24, doskok vyhráli 53-36 a v šestkách soupeře přetlačili 27/17 ku 4/2. Dál tak žijí jejich naděje na postup do divize A, naopak návrat lvů mezi elitu se odkládá nejméně o další rok. Tým kouče Tremla přežil jen 6bodovou druhou čtvrtinu a z poločasového manka 27-32 se odrazil na startu třetí části třemi trojkami do dvoubodového vedení. Pak ale minul drtivou většinu svých dvojek i trojek a posledních 6 a půl minuty třetího dějství prohrál 4-18, což už mělo kritickou hodnotu. Český tým po 21 bodech v první čtvrtce šel s útokem dolů a za posledních 30 minut vsítil pouhých 29 bodů.