Zabitá šance

26.10.2017 - red
počet přečtení: 687
vytvořeno 26.10.2017, upraveno 26.10.2017

Wizards (3-1) ve 4. čtvrtině tak dlouho nabízeli Lakers návrat do zápasu, až se tak skutečně stalo a domácí po nekonečném slepenci chyb hostů urvali očekávaný zápas v prodloužení 102-99. Wizards tím jako poslední tým ve Východní konferenci NBA ztratili neporazitelnost. Ještě 6 a půl minuty do konce 4. části vedli o 10, navíc za hry druhé vlny, ale už předtím několikrát zahodili minutím otevřených trojek nebo dokonce dunku šanci soupeře dorazit, když navíc Beal nejednou prodribloval většinu útoků a bral celou hru jen na sebe. Tým ve 4. části dal jen 13 bodů a lídr Wall se vůbec nedostal ke skórování. Lakers pak už na nic nečekali, z brejků, dopichů nebo důležitých trojek se dotáhli, a když Beal dal jen jednu šestku na 90-92, Ingram necelou vteřinu do konce poslal zápas šťastným dopichem vlastního nájezdu do prodloužení.  V něm Wall za stavu 100-99 nezvádl 11 vteřin do konce nájezd do Randlea, když se víc soustředil na naskočení do soupeře než na vlastní zakončení. A Wizards pak ani nefaulovali a nechali domácí dojít až k dunku. Wall v poslední vteřině ještě minul trojku z čela, když opět víc myslel na navazování kontaktu s uhýbajícím Ballem.  Wizards, kteří minuli 8 šestek a až na Portera propadli při hře základní pětky, byli vedeni Bealem (28), Wallem (18+9 asistencí), Porterem (12) a Gortatem (11+14 doskoků). Satoranský zůstal potřetí jen na lavičce, záložní playmaker Frazier za 12 minut stihl 5 asistencí a 2 body při 1 střele z pole a byl +11. Lakers, kteří přežili i 22 ztrát, vedli Ingram (19+10 doskoků) a Nance (18+10 doskoků).