WW 9. v řadě doma

08.01.2017 - red
počet přečtení: 672
vytvořeno 08.01.2017, upraveno 08.01.2017

Famózní John Wall dotlačil Wizards dalším velkým výkonem ve 4. čtvrtině (8+6 asistencí a celkem 18+ sezonní maximum 18 asistencí/jen 3 ztráty) k 9. domácí výhře v řadě (rekord klubu je 22 ze sezony 74/75), a to proti bídným Vlkům (112-105, 28. inkasovaná stovka, 17-18, 9. na Východě, 8. Chicago 19-18). V utkání nejslabších laviček ligy (29. Washigton 23,7 – 30. Minnesota 21,8) hostům nepomohlo ani úžasné představení kanadské jedničky draftu 2014 Wigginse (41). Z pole skvělé domácí (58 procent) sytili vedle Walla (23. zápas s aspoň 1 ziskem) i Beal (22, trojky 7/5), Gortat (19+10 doskoků, z pole 9/9, už 52. utkání v řadě s aspoň 1 útočným doskokem), Porter (17) a Morris (15). Procentuálně nejlepší trojkař ligy v domácích utkáních Burke (59) měl 3 body za 11 minut (-13), Satoranský podvanácté za posledních 18 utkání nenastoupil. Vlci se dlouho drželi natěsno útočným doskokem a hrou pod koš v podání nezastavitelného dua Wiggins – Towns, což ještě umocnil rychlý 2. faul Gortata. Domácí se i přes trvající tok trojek (na startu 2. čtvrtiny už 8/6, celkově 22/12) nedokázali odpoutat na víc než pár bodů, a když už se ve 3. čtvrtce protrojkovali a probrejkovali přes děravou obranu hostů na 66-52, vzápětí přestali bránit i útočit a Vlky Velké trio (plus LaVine) dovedlo k obratu na 80-85 (3. čtvrtina 24-37). I když ale ani dál nikdo neubránil Wigginse (a výpomoc nepřicházela), domácí díky svým hvězdám šli do plusu (4. čtvrtina 32-20, jen 2 ztráty) a Wall jim v koncovce z brejků udržel několikabodový náskok. Bealova trojka na 108-103 a Wallova skvělá asistence na alley-oop Gortata na 110-105 pak už zavřely zápas.