Wizards zlomili Spurs

28.03.2018 - red
počet přečtení: 473
vytvořeno 28.03.2018, upraveno 28.03.2018

Washington Wizards i díky odstoupení podkošového lídra Spurs Aldridge (koleno) ve druhé čtvrtině ovládli toto dějství 38-21, když smrští tříbodových akcí otočili z 23-31 na poločasových 59-45, a pak už se neohlíželi zpět. Před 19.588 diváky zvítězili doma i díky 61 body lavičky 116-106, ukončili sérii 3 porážek a bilanci za absence rozehrávače Walla vylepšili na 15-11. Na Východě však jsou stále šestí s 41-33. Wizards sice dvakrát víc ztráceli (16-8), ale vládli na doskoku (50-37), měli 33 asistencí na 46 střel z pole a využili i 15 minutých šestek hostů. Ze 7 dvojciferných střelců byli nejlepší Morris (15), Porter (14), Meeks (13), Gortat (12), Oubre (12) a nyní druhý rozehrávač Sessions (12+6 asistencí a +2 za 24 minut). Dvěma fauly už po osmi minutách (kdy střídal za vedení 18-17) zatížený Tomáš Satoranský dal z jumpu po cloně první koš týmu, druhé dějství pak komplet odřídil Sessions, aby Čech odehrál prvních 16 minut druhé půle a definitivně odešel ze hry po dvou slepených faulech za vedení o 23. V tomto úseku trefil trojku z levých 45 stupňů, rozesílal asistence, čistil obranný doskok a nasadil blok Paulovi, ale nabíral i přihrávkové ztráty při zakládání brejků. Svých 24 minut naplnil 7 body (z pole 6/3, +8), 8 doskoky, 4 asistencemi na 3 ztráty a 1 blokem. Za hosty se nejvíc prosadili Aldridge (13 za 18 minut), Forbes (12), Mills (11) a Pau Gasol (10).