Wizards vteřiny od lupu

01.12.2016 - red
počet přečtení: 682
vytvořeno 01.12.2016, upraveno 01.12.2016

Ex-kouč Thunder Brooks mohl při prvním návratu do Oklahomy slavit velký lup. Jenže když jeho Wizards nevyužili slabšího rozjezdu domácího lídra Westbrooka a při zamrzlém útoku se propadli z 10-13 až na 28-15, museli zbytek zápasu soupeře nahánět. U propadu byl v sestavě s několika náhradníky i Satoranský, který svým prvním košem po třech zápasech – složitou střelou z otočky – aspoň snižoval na 30-19. Při pobytu ve hře s rozehrávačem Wallem, který často celý útok drží míč, ale měl málokdy šanci cokoli vymyslet. Wizards však ze stavu 44-28 postupně začali ukrajovat a i přes hloupé a proti expresním Thunder draze placené ztráty se do půle dostali na 60-53, když jim pomohla i brejková hra, jež ovšem v zápase také často končila nezdary. Rozžhavený Beal, zmenšená sestava i dobré rotace v obraně, která dávala jen těžké střely či komplikované nájezdy Westbrookovi, dostaly i s lepšící se hrou 5 na 5 hosty až do vedení 92-99 tři minuty do konce. U vyrovnávání skore byl i několika dobrými útočnými akcemi Satoranský (nebál se odvážného nájezdu do pivota Kantera), který si svou práci odvedl i v obraně (v utkání 12 minut, 2 body, z pole 3/1, 3 asistence, 1 doskok, -9). Thunder v závěru pomohly slepené trojky (trojky v utkání 12 ku 10), a když power forward Morris zvolil jen těžkou střelu za stavu 102-105 20 vteřin do konce, Westbrook v posledním útoku domácích natlačil slabšího obránce Beala až téměř k vymezenému území, bleskově si vydribloval na trojku a svou první trojkou vyrovnal. V prodloužení už byl k neudržení a zapsal 4. triple v řadě, 9. v sezoně a 46. v kariéře za 35 bodů (z pole 35/12), 14 doskoků a 11 asistencí. Oladipo přidal 25, Kanter 14, Sabonis 10. Lídr hostů Wall v posledních vteřinách 4. čtvrtiny při nájezdu nečekaně nahrával a střela Portera už cíl nenašla. Hosty se 7 dvojcifernými střelci při porážce 126-115 (12. obdržená stovka a 2. prodloužení v řadě) drželi Beal (31), Wall (15+15 asistencí) a Morris (19).