Wizards už šestí

31.12.2016 - red
počet přečtení: 758
vytvořeno 31.12.2016, upraveno 31.12.2016

Vedeni záložním rozehrávačem Burkem, který dosáhl sezonního maxima 27 bodů (trojky 5/5, 2 asistence, 30 minut), smetli Wizards doma útočně (21 ztrát) i defenzivně bídné Nets (118-95), zapsali 8. domácí výhru v řadě a s bilancí 16-16 poskočili už na 6. místo na Východě. Brooklyn (bez rozehrávače Lina) venku proti soupeřům z Východu padl už v 26. utkání v řadě. Wizards uspěli i bez Beala (v základu jej nahradil McClellan) s Mahinmim, nejvytěžovanější centr ligy (35,7 minuty) Gortat (19+13 doskoků, v 2. půli 5 dunků) zaknihoval už 49. zápas v řadě s aspoň 1 útočným doskokem (aktuálně nejlepší v NBA). Wizards už v 1. čtvrtině vyskočili díky brejkům, trojkám a lepšímu doskoku (celkem v utkání 48-35) do vedení, vedle Burkea se z náhradníků dařilo i Smithovi (celkem 10+8 doskoků a 2 bloky). Satoranský se jako křídlo dostal do hry na startu 2. čtvrtiny, přišel o asistenci kvůli výšlapu střelce do autu, pomohl k zisku, asistoval na trojku Burkea a během svých 7 minut byl u rozšíření náskoku na 15 bodů. V tomto úseku minul i otevřenou trojku, svou jedinou střelu v utkání. Několik jeho pokusů o průnik skončilo jen výhozem na spoluhráče. Rozehrávači Burke (20, z pole 7/7, trojky 4/4, 18 ve 2. čtvrtině) a Wall (15+7 asistencí) se nejvíc zasloužili o poločasový náskok 66-50, který už domácí – i přes jedno snížení Nets na 11 - ve 2. půli udrželi. Satoranský, který v kulise 16.461 diváků dohrával posledních 5 minut, končil na 1 asistenci, 1 zisku a +7 za 12 minut. Wall zapsal 19 bodů a 14 asistencí, jeho tým vysázel 50 bodů zpod koše a přidal i 11 trojek z 22 pokusů. 50 bodů nastříleli náhradníci. V týmu hostů 12 bodů stihl Chorvat Bogdanovič.