Wizards už druzí!

11.03.2017 - red
počet přečtení: 691
vytvořeno 11.03.2017, upraveno 11.03.2017

Po většinu času to bylo utkání s tak malou vloženou energií Wizards, že se zdálo nemožné, aby proti dlouho skvěle střílejícím a velmi aktivním domácím Kings mohli hosté vůbec myslet na překlopení negativního skore, v němž byli po třech čtvrtinách zpět až o 15 bodů. Wizards už však mají tuhle sezonu za sebou lecjaký obrat, a tak když 7 minut do konce ztráceli 105-95, zatáhli defenzivní závory, v útoku se nechali vést famózně pálícím Bealem a 4:20 do konce už to bylo 105-105. Tým najednou měl i zisky v obraně a dostávalo se mu i získaných faulů, jež mu sudí odpírali většinu přechodního průběhu. Beal a pak i Wall posunuli těsně před koncem 4. čtvrtiny Wizards do 2bodového vedení, ale domácí vždy srovnali a Wall střelu na výhru neproměnil. V prodloužení se o vše důležité postarali opět Wall s Bealem (během zápasu sledovali na světelné tabuli i pro Wizards příznivý vývoj zápasů Toronta a Bostonu, což je v závěru motivovalo), domácím v kritických chvílích nepadla ani zakončení zpod koše a po získání 4bodového vedení zbylé desítky vteřin obě hvězdy Wizards už došestkovaly k výhře 122-130. Beal zazářil 38 body (trojky 9/5, 21 bodů ve 4. čtvrtině a prodloužení) a 10 doskoky, Wall přidal 25+12 asistencí, Porter 18 a Bogdanovič i bez jediné trojky 17. Wizards (se Satoranským jen na lavičce) patřil doskok (46-62) a body zpod koše (52-68) i z brejků (13-25), poslední dvě čtvrtiny a prodloužení ovládli 54-74. Vyhráli 24 z posledních 30 utkání, což je nej bilance v NBA. Zároveň uspěli už v devátém z 10 posledních zápasů venku a s bilancí 40-24 se díky porážce Bostonu v Denveru posunuli na 2. místo na Východě (2 výhry za Cavs). Naopak Kings padli posedmé v řadě a od odchodu Cousinse to mají 1-7.