Wizards snížili

22.04.2018 - red
počet přečtení: 402
vytvořeno 23.04.2018, upraveno 23.04.2018

Po schůzce kouče Brookse s lídry týmu Wallem a Bealem, jemuž se trenér měl dokonce omlouvat za malý počet střel ve druhém utkání série, se Wizards vzepjali k velkému výkonu v Duelu 3 prvního kola play-off NBA, a po domácí výhře 122-103 před vyprodanou arénou (20.356) snížili v sérii s Torontem na 1-2. Vítězům Východní konference se snažili odpoutat už ve 2. čtvrtině, ale definitivně rozhodli v té třetí (32-21). Horký duel předznamenala už brzká potyčka domácího Morrise s Anunobym, ve třetí čtvrtce pak musel při rozmíšce Wizarda Walla s Ibakou zasáhnout dokonce Wallův bodyguard. Při souboji s kanadským soupeřem došlo i na „nacionalistické vášně“ v hledišti při skandování „U-S-A“, domácí však nakonec ve fyzické bitvě soupeře přetlačili, a to i díky 8 blokům. Lepší byli i v brejcích (21-10) a ztrátách (11-19). Vedlo je trio Wall (28+14 asistencí), Beal (28, 21 v první půli, trojky 9/4) a Gortat (16). Wallovým záskokem na pozici druhého rozehrávače byl opět Lawson (5+2 asistence a +7 za 16 minut), Satoranský na křídle zapsal 6 minut s 1 doskokem (z pole 2/0, +/-0). Poprvé přišel do hry na startu druhé čtvrtiny za Beala (za vedení 30-29) a odcházel už po necelých 4 minutách za 38-36. Pak už hrál jen poslední dvě minuty za rozhodnutého stavu. Za hosty se nejdál dostali DeRozan (23), Lowry (19) a Valančiunas (14).