Wizards jsou osmí

09.01.2017 - red
počet přečtení: 762
vytvořeno 09.01.2017, upraveno 09.01.2017

I když Bucks se zdáli být bez nemocného, v průměru 24bodového lídra Antetokounmpa snadnějším soustem, Wizards byli v 1. půli (57-49) duelu v Milwaukee stále pozadu, neboť se nestíhali dostávat k domácím trojkařům (ti měli bilacnci 12/7), navíc naivně ztráceli míče, jako by je za to platili (12, z toho domácí jen za první čtvrtinu 8 zisků) a lídr Wall se poprvé střelecky prosadil až v závěru poločasu. Domácí, vedeni duem Wiggins – Beasley, však z vedení o 11 bodů zápas neutrhli, ve 3. části (21-33) do zlepšené obrany hostů začali zhusta míjet a Wizards z brejků, trojek i díky 10 ze 17 bodů Oubreho otočili. Jejich týmový útok nesl ovoce, ve 3. části jen třikrát ztratil a do koncovky šel tým několik bodů v plusu. V tyto momenty opět ukázal své mistrovství Wall, který trefil důležitou střelu z 6 metrů a zápas definitivně zavřel Porter pasem z autu pod koš na Morrise na 101-106 37 vteřin do konce. Díky vítězství 101-107 (29. inkasovaná stovka) Wizards dorovnali bilanci Bucks na 18-18 a jsou už osmí na Východě (4. Atlanta 21-16). Soupeře zdemolovali na doskoku 56-35 a jejich šiky vedli Beal (26), Morris (20+10 doskoků) a Wall (16). Gortat dosáhl 53. utkání v řadě s aspoň 1 útočným doskokem. Záložní rozehrávač Burke zapsal 5 asistencí (bez bodu) a -5 za 11 minut, Satoranský potřinácté z posledních 19 utkání nenastoupil. Za domácí Parker zaknihoval 28 bodů, Brogdon kariérní maximum 22 a Beasley 18 za pouhých 16 minut.