Wall urval výhru

06.12.2016 - red
počet přečtení: 672
vytvořeno 06.12.2016, upraveno 06.12.2016

Wizards už v defenzivně katastrofální první půlce, kdy zejména přes centra Gortata prošel z domácích Nets téměř každý, a rozjetý soupeř se díky trojkám i útočným doskokům dostal až na 66-50, málem ztratili duel ze dna Východní konference. Po změně stran však úsilí na své polovině výrazně pozvedli, za 3 minuty se dostali na 66-64 a Nets si 10 ztrátami v pro ně tradičně kritické 3. čtvrtině (15-32) do značné míry zápas pohráli. Základ Wizards pak utkání zkoušel trhat v závěrečné čtvrtině, kde tým drželi střelami z dálky Beal a Wall, který v této části vysázel 11 ze svých 25 bodů (+13 asistencí). Za stavu 113-116 rozhodl zisk Beala na ex-Wizardovi Bookerovi, a Wall pak z šestek stvrdil 7. výhru (113-118) sezony (bilance 7-12, 12. místo na Východě, 8. Detroit 11-11). Zajímavé sekvence měli v zápase náhradníci, kteří se ve 2. čtvrtině dostali z -9 na remízu a díru pak nabral základ, s nímž byl něco přes 3 minuty ve hře i Satoranský v roli small forwarda (1 krátká dvojka a -5). Na přelomu 3. a 4. části pak lavička udržela alespoň remízový stav. Wizards měli 7 dvojciferných střelců (kromě Walla byli výraznější i Beal s 18, Porter s 18 a trojkami 5/4 a Morris s 16). Přestříleli Nets z trojek (27/11 - 34/14), ač domácí drží sérii už 14 zápasů v řadě s nejméně 10 trefami, což je rekord klubu. Wizards se sice nechali přeskákat o 16 míčů, ale také méně ztráceli (9-22) a měli o 12 střel z pole víc, navíc si pomohli 22 body z brejků. Domácí nejvíc drželo trio Lopez (25), Kilpatrick (21) a Bogdanovič (18).