Výprask u Salt Lake

05.12.2017 - red
počet přečtení: 482
vytvořeno 05.12.2017, upraveno 05.12.2017

Wizards (12-11, 8. na Východě) byli krutě zostuzeni v Salt Lake City, kde domácí Jazz hráli na úplně jiném „levelu“, než na jakou byli hosté připaveni. Zápas skončil jejich brutální porážkou 116-69. Utah měl přitom ještě před dvěma týdny – při absenci klíčového centra Goberta - sekvenci s 8 porážkami z 10 zápasů. Teď ale zapsal už 6. výhru v řadě. Obrovitý Francouz se po 11 zápasech vrátil do hry právě proti Wizards, kterým zavřel cestu ke spoustě zakončení. Hostům začal zápas ujíždět od stavu 19-15, po několika střídáních a už se Satoranským ve hře (v první půli byl za 7 minut -17, s jedním trefeným jumpem). Z dálky jim nepadlo nic (trojky do půle 7/1), většina střel byla přes obranu, když Jazz výtečně bránili 1 na 1, přebírali clony a vypomáhali na míjené nájezdy Wizards. I v obraně byla zřetelná galakticky vyšší intenzita hry, jež se přenášela i do kosmické rychlosti přechodu do útoku a ostrých nájezdů z perimetru, které při bídné obraně hostů končily buď košem, nebo výhozem na zcela volného trojkaře, k němuž Wizards při pěších přesunech často ani nedorotovali. Velmi kolektivní Jazz tak 7 trojek (z 19 pokusů) trefili už do půle, již ovládli na pouhé 2 ztráty (hosté bez zisku) 64-30 (zpod koše 34-8, doskoky 30-14), což značilo nejmenší poločasový nástřel Wizards (opět bez Walla) v sezoně. Hosté měli do půle 27procentní střelbu z pole (za zápas 29) a na trestnou čáru se při poměrně volném metru dostával jen Oubre. Po změně stran, kdy Satoranský zvládl jeden alley-oop dunk, už se nic nezměnilo, když Jazz dál dominovali palbou trojek (celkem 16 ku 4) a doskokem (61-37). Střelecky je táhli Burks (27) a Mitchell (21), za hosty byli nejlepší Porter (14), Morris, Oubre a Beal (po 11), který v závěru půle opět neuspěl jako rozehrávač. Satoranský za 24 minut stihl 8 bodů (z pole 6/2, TH 4/4, -32), 2 doskoky, 1 asistenci a 1 zisk. Základní rozehrávač Frazier měl 5 bodů a 1 asistenci za 20 minut (-8).