Výprask pro Litvu!

17.08.2016 - red
počet přečtení: 809
vytvořeno 17.08.2016, upraveno 17.08.2016

Ve hru kočky s myší se proměnilo první čtvrtfinále olympijského turnaje, kterým kreativitou hýřící Australané protančili až k drtivé výhře 90-64 (Mills 24, trojky 11/5, Baynes 16, Dellavedova 15, trojky 7/4 – Kalnietis 12+5 asistencí, Kavaliauskas 12). Litevský soupeř, který si dovezl formu jen na první 3 zápasy turnaje, byl týmem jednoho muže, jenže nezastupitelný rozehrávač Kalnietis po šichtách ve skupině (průměr 32 minut) na skvěle individuálně i týmově bránící Australany sám stačit nemohl. Když navíc jeho tým spáchal za úvodních 9 minut 4 útočné fauly (2 Mačiulis) a 8 ztrát za první čtvrtinu, a v defenzivě nechával pálit z dobrých pozic nezastavitelné rozehrávačské duo Mills – Dellavedova, od prvních minut tahal za výrazně kratší konec provazu. Oba australští point guardi zapsali 20 z 26 bodů (celkem 5 trojek) týmu v úvodním dějství, v poločase (celkové skore 48-30) vedli nad Litvou 31-30 a ještě po 30 minutách (70-43) se drželi zpět jen o 7 bodů (36-43, Mills 21, Dellavedova 15)! Litevcům v zápase padaly míče z rukou, v defenzivě byli nepozorní a jejich ústřední centr Valančiunas, ponechávaný dál od koše zcela bez dozoru, se bál zakončit z jakékoli pozice. Naopak Australané umně využívali vynucené mismatche, trojky (25/10, Litva 15/4) i asistence (30) zapisovali „hráběmi“ a také měli jen 9 ztrát (Litva 17).