Výhra z guláše faulů

20.04.2017 - red
počet přečtení: 722
vytvořeno 20.04.2017, upraveno 20.04.2017

Do hlavních postav Utkání 2 1. kola play-off NBA ve Washingtonu se obsadila trojice rozhodčích, kteří i pod vlivem ublížené poznámky Paula Millsapa z Atlanty po Zápase 1, že Wizards předvádějí „MMA“ (smíšená bojová umění), pískali jako fauly úplně všechno, i to, co fauly nebylo, a zcela rozbili utkání (55 faulů), které by mělo být ozdobou sezony. A vyprodané hlediště Verizon Center jim také hromovým skandováním „Referee sucks“ („rozhodčí nestačí“) dávalo najevo, že za tuhle „show“ si nezaplatilo. Vlasy hrůzou vstávaly i kouči domácích Brooksovi, který musel od prvních nánosů faulů upravovat své střídací procesy, při kterých však ani tak nevyšel čas na Tomáše Satoranského. Hawks metru utkání využívali k mohutné podkošové ofenzivě (1. trojku dali až po 26 minutách), v čemž se jim domácí snažili sekundovat a pak už šlo jen o to, jak bude co posouzeno. V některých situacích se bránící hráči snažili útočníkům až komicky vyhýbat, aby si „nesáhnuli“. I při tomto trendu ale domácí centr Gortat v soubojích pod košem gumoval někdejšího parťáka a učitele z Orlanda Dwighta Howarda, jenž odehrál jen 20 minut a v rozhodné 4. čtvrtině už pro něj nebylo místo. Od vedení domácích 16-6 byl duel dál velmi vyrovnaný, byť Wizards místy vedli až o deset. Celý zápas je držel Wall (32, TH 15/12), na druhé straně kontroval rovněž bleskurychlý playmaker Schröder (23) a také Millsap (27+10 doskoků, TH 15/14). V úvodu 4. dějství se za Wizards rozohnil záložní rozehrávač Jennings, na nějž tu navázal 16 body do té doby tichý, ale nakonec 31bodový Beal (s Wallem zajistil 20 z posledních 21 bodů), který skóroval zpod koše i z dálky a jeho trojka na 106-98 38 vteřin do konce už měla osudovou sílu. V brejcích, trojkách i ztrátách lepší Wizards poslední pětiminutovkou 18-7 dospěli ke 2. výhře (109-101, opět bez Mahinmiho).