Vyhořeli v koncovce

26.04.2018 - red
počet přečtení: 416
vytvořeno 26.04.2018, upraveno 26.04.2018

Stejně jako v prvním utkání Wizards v Torontu i v Duelu 5 vyhořeli v koncovce a po porážce 108-98 jsou za stavu 2-3 v sérii prvního kola play-off NBA zápas od konce sezony. Naopak Raptors zůstávají jediným týmem ligy, který v sezoně nepadl třikrát za sebou. Washington po vyrovnaném průběhu držel - hodně díky lepším doskokům - 9 minut do konce vedení 82-87. Pak ale rozehrávač Wall dvakrát typicky ztratil z driblingu s nabídkou úspěšného brejku domácím, Porter přidal další ztrátu, a když Wall i Beal (až na nedůležitou trojku v samém závěru ve 4. čtvrtině neskóroval) střelecky zcela vychladli, tým zbytek zápasu ztratil 26-11! Od stavu 94-93 poslední téměř 4 minuty nedal ani bod a ve 4. čtvrtce měl střelbu 24/8. Domácí v rozhodné fázi šli s nezvyklou malou pětkou (4 malí plus centr Valančiunas, který dosud ve 4. čtvrtinách neodehrál ani minutu) a podržel je tu Wright, autor 11 bodů v této části. Wizards, kteří padli už v 9 venkovních utkáních v řadě, za druhou půli dostali 60 bodů. Ač doskok vyhráli 35-50 (v útoku 6-14), v posledním dějství domácí doskočili 15 míčů. Přes lepší produktivitu z brejků (18-25) hosty ke dnu stáhli ztráty (10-18) i horší trojky (25/11 – 26/5). Wizards vedli Wall (26+9 doskoků a 9 asistencí, ale i 7 ztrát, hrál 44 minut), Beal (20, z pole 20/8), Oubre (14) a Gortat (10+12 doskoků), záložní rozehrávač Lawson, který hrál i na dvojce, měl 4 body (+1) a 4 asistence za 14 minut. Satoranský (z pole 2/0, 2 útočné doskoky, 1 asistence a 1 ztráta a -2 za 4 minuty) přišel do hry na začátku 2. čtvrtiny za Walla k Lawsonovi (za stavu 23-24) a odcházel po 4 minutách za 34-33.