Vydřená výhra USK

21.12.2017 - red
počet přečtení: 620
vytvořeno 21.12.2017, upraveno 21.12.2017

Kateřina Elhotová 21 body, pivotka Zahui 19 body a 13 doskoky a forwardka Bonner 17 body vedly sedmičlennou rotaci pražského USK (stále bez Hanušové a Vyoralové) k těsnému domácímu triumfu (83-80) nad Galatasarayem, který však v 9. kole Euroligy nestačil na překlopení skore ze vzájemných zápasů do plusu. Pražanky se už v 1. čtvrtině propadly na -10, aby tři minuty před poločasem otočily. Ve třetí čtvrtce soupeři, který postrádal ústřední oporu Quigley, začaly ujíždět a 7:25 do konce vedly až o 15, když až v 31. minutě trefila Elhotová první a jedinou trojku týmu. Jenže pak děravá obrana umožnila hostům comeback až na dva body 11 vteřin před koncem. V zápase USK stejně jako soupeře tížily ztráty (21-19) a při vlastních 20 útočných doskocích jich 16 dovolil i Galatasarayi. Ten byl o dva parníky lepší v trojkách (14/1 – 12/7), ale zaostal ve dvojkách (34-21). Zbylé výsledky skupiny A: Šoproň - Polkowice 70-53, Bourges - Castors Braine 62-52, Villeneuve - Kursk 57-63, pořadí: 1. Kursk (9-0), 2. Šoproň (6-3), 3. USK (5-4), 4.-6. Bourges, Villeneuve, Galatasaray (4-5), 7.-8. Polkowice a Castors (2-7). Skupina B: Jekatěrinburg - Salamanca 60-50, Orenburg - Krakov 67-61, Yakin Dogu - Montpellier 81-61, Fenerbahce - Schio 83-77 (za domácí Kia Vaughn v základu, 34:37, 8 bodů, z pole 7/4, 6 doskoků, 1 asistence, 1 zisk, +1), pořadí: 1. Yakin (8-1), 2.-3. Jekatěrinburg a Fenerbahce (7-2), 4.-5. Salamanca a Schio (5-4), 6. Orenburg (2-7), 7.-8. Krakov a Montpellier (1-8).