Vláda mužů v černém

25.01.2017 - red
počet přečtení: 706
vytvořeno 25.01.2017, upraveno 25.01.2017

Všichni oděni v černém pohřebním oblečení (na popud křídla Beala) dorazili do domácího Verizon Center Washington Wizards (stále bez Mahinmiho), aby splatili Celtics minulou porážku, jež vyvrcholila potyčkou a pokutami. Zahájili 6 trefami v řadě a po kontrolovaném průběhu se skvělou střelbou a excelentním představením obou hlavních hvězd zvítězili doma (123-108, nejvíc nastřílených bodů v sezoně i 35. inkasovaná stovka) už počtrnácté v řadě (aktuálně nejdelší série ligy), čímž dorovnali třetí šňůru klubu, když v sezoně potřetí z 10 pokusů uspěli ve druhém zápase ve dvou dnech. S bilancí 25-20 aktuálně zaostávají za třetím Bostonem a čtvrtou Atlantou o jedinou výhru a Toronto (28-17) s nyní nejistým Clevelandem (30-13) jsou za další zatáčkou. Když John Wall minutu před koncem zakončil smečí i přes faul, stojící publikum (16.387) bouřilo jako v play-off a Tomáš Satoranský ještě v závěrečných vteřinách z nájezdu po otočce stihl ve třetím vstupu svůj jediný koš zápasu. Odehrál (vše na křídle, většinou čekající v rohu hřiště) 14 minut s 2 body (z pole 1/1, +7), 1 doskokem, 1 asistencí a několika dobrými zákroky a výpomocemi v obraně. Wizards se maximálně snažili vypomáhat na lídra hostů, rozehrávače Thomase, jejž ve 4. čtvrtině, jeho obvykle nejsilnější, zatahováním i ve všech pěti do šestky udrželi na střelbě 7/1. Jeho 25 bodů (+13 asistencí) navíc mohli unést. 22 bodů pro Kelty dodal i z trojek pálící centr Horford. Z pole skvěle střílející Wizards (58 procent, v 1. čtvrtině 19/14, trojky celkově 20/9) dali ve třech čtvrtinách nejméně 32 bodů, zpod koše vládli 50-40, na doskoku 42-32 a 23 bodů dali z brejků. Tým vedli Beal (31+5 asistencí), Wall (27+7 asistencí, 33. zápas v řadě s aspoň 1 ziskem), Morris (19+11 doskoků) a Gortat (16+8, 62. zápas v řadě s aspoň 1 útočným doskokem).