Vítězný návrat Walla

01.04.2018 - red
počet přečtení: 434
vytvořeno 03.04.2018, upraveno 03.04.2018

Ústřední rozehrávač John Wall se po 27zápasové absenci (tým bez něj 15-12) vrátil do sestavy i základu Wizards, a to ve vítězném domácím duelu s Charlotte (107-93). I když většinou nepředváděl žádný tryskový basketbal a měl i své typické ztráty, zapsal za 33 minut 15 bodů se 14 asistencemi (z pole 17/6). Porter přidal 26 bodů s 11 doskoky (trojky 10/6), Beal 22 bodů (trojky 8/6) a Scott 15 a Washington si zajistil 4. play-off za posledních 5 sezon, když 18 trojkami vyrovnal klubový rekord. Domácí celek byl přeskákán 45-58 a přestřílen zpod koše 30-50 i z šestek (9-17) a spasily jej tak především lepší trojky (18 ku 6). Při 40 trefách z pole měl 30 asistencí. Za 17ztrátové hosty 22 bodů s 13 doskoky zapsal Howard, neviditelný zůstal rozehrávač Walker, jehož kouč Clifford označil obranu Wizards za agresivní. Po poločase 51-50 rozhodli domácí před 19.071 diváky třetí čtvrtinou (37-23, Beal 14, Scott 11). Satoranský zapsal jako Wallova záloha i shooting guard za 26 minut 6 bodů, 4 asistence, 3 doskoky a 1 zisk (z pole 6/3, +/-0). Poprvé naskočil za Walla po 9 minutách za 22-19 a ještě do konce 1. čtvrtiny trefil jump z driblingu přes obranu, skóroval z nájezdu do obrany a pak ještě jednou z brejku. Ve 2. čtvrtině dvakrát asistoval, po 4 minutách se přesunul na křídlo k Wallovi a střídal až 2 minuty před poločasem za 47-49. Ve 3. části přišel po 8 minutách za Walla (za 73-65), který se k němu vrátil 9 minut do konce, a Čech šel ze hřiště za vedení o 10 šest minut před závěrečnou sirénou.