Vítězné loučení

25.01.2017 - red
počet přečtení: 631
vytvořeno 25.01.2017, upraveno 25.01.2017

Pardubická Beksa se s premiérovou účastí ve FIBA Europe Cupu rozloučila vítězně. Oslabeného lídra rumunské ligy z Kluže na závěr druhé fáze soutěže, kdy už ani jeden tým nemohl postoupit do play-off, porazila 74-65 a skupinu zakončila stejně jako soupeř s bilancí 2-4. 26 minut se sice střelecky trálila, když do půle dala pouhé čtyři ze 27 dvojek, ale v zápase se dokázala udržet brejky a od stavu 40-49 se začala drát přes soupeře. Téměř desetiminutový úsek z přelomu posledních dvou čtvrtin vyhrála 23-5 a ze stavu 63-54 se odrazila k vítězství. Druhou půli vyhrála 41-26. 29 body se prezentovala lavička a 26 bodů tým vysázel z brejků. Beksa také zapsala 10 zisků z 20 ztrát hostů a především měla 26 útočných doskoků, díky nimž vytěžila o 16 střel z pole víc. Nakonec měla i lepší trojky než Kluž (28/8 – 27/4) a nesrazily ji ani dvojky 55/18. Tým střelecky vedli Autrey (13+11 doskoků) Burnett (12) a Pandula (11). Kluži v Pardubicích nepomohli důležití střelci Rašič, Dykes či Pustozvonov, navíc jen 10 minut odehrál Barro.