Veselý vyloučen!

23.12.2016 - red
počet přečtení: 812
vytvořeno 23.12.2016, upraveno 23.12.2016

Zbývající výsledky 13. kola Euroligy mužů: Fenerbahce (stále bez Bogdanoviče) – Darussafaka 64-71 (Sloukas 16, Udoh 15, Veselý v základu, 15:37, 7 bodů, z pole 5/3, 2 doskoky, 2 zisky, 1 asistence, 1 blok – Wilbekin 22, trojky 8/5, Clyburn 20, týmové dvojky 23-15, trojky 4-9, TH 6-14, duel poznamenala šarvátka z 2. čtvrtiny, kdy domácí Dixon dal „hlavičku“ Wilbekinovi, ale stejně jako soupeř inkasoval jen NF a TCH a pokračoval dál, TCH dostal za zapojení do potyčky i Veselý a dokonce vyloučen byl Moerman z týmu hostů, který v zárodku potyčky přišel na hřiště jako střídající, ovšem ve strkanici pak bylo 6 hráčů hostů, tedy včetně jednoho z lavičky, což je pravidlový prohřešek, Veselý byl po 2. TCH (obě TCH byly jeho jediné osobní chyby) vyloučen už ve 23. minutě, a to za flopping, v této fázi se domácí začali propadat až na -9, ale skore srovnali a hosté o výhře rozhodli až v samém závěru, 4. venkovní výhra Darussafaky, 7891 diváků), Milán – Panathinaikos 72-86 (McLean 16 – James 19, N-Calathes 16, týmové trojky 4-13, hosté zápas zlomili ovládnutím 2. a 3. čtvrtiny, 8468 diváků), Tel Aviv – CSKA (bez Teodosiče, De Coloa) 76-80 (Goudelock 19, Rudd 16 – Higgins 16, týmové dvojky 14-21, doskoky 36-26, ale ztráty 23-11, domácí v 1. utkání pod novým koučem Lubinem padli počtvrté v řadě, ač po 13 minutách vedli 38-20, pak hosté začali stahovat, ve 3. části už vedli, a když domácí dali za posledních 2:44 jen 2 body (3 ztráty Weemse), Hines s Higginsem urvali 6. výhru CSKA v řadě, 11.060 diváků), Vitoria (bez Bargnaniho) – Barcelona (bez Perpergloua, Ribase, Olesona) 65-62 (Beaubois 19, Larkin 14 – Tomič 18, Rice 15, týmové doskoky 44-37, skvěle bránící Barca vedla po půli 29-39, ale domácí pak otočili a v závěru rozhodly slepené trojky Larkina, 14.236 diváků).