Velký obrat z -20!

15.03.2018 - red
počet přečtení: 465
vytvořeno 15.03.2018, upraveno 15.03.2018

Ač domácím Keltům chyběli Irving, Horford, Smart, Brown, Theis a Hayward, znavení Wizards po duelu s Minnesotou z přechodního dne připomínali většinu 1. půle jen stíny a bez obrany i doskoků (do půle 25-14) a se zhoubnými ztrátami se po 17 minutách propadli na 51-31. Než však Boston, který jen za 1. čtvrtinu měl 12 bodů z útočných doskoků, doručil K.O., zvedli se z provazů, taženi Morrisem ještě do půle přirazili na 59-52 a během 2. půle už i těsně vedli, když zcela obrátili poměr doskoků a výrazně zvedli obranu. Nakonec triumfovali ve 2. prodloužení 124-125. Vyhráli už 9. z 11 posledních zápasů venku, bez Walla a se Satoranským v základu se zlepšili na 13-8 a na Východě jsou pátí s 39-30. Vedli je Beal (34+9 asistencí), Morris (20), Porter (18+11 doskoků), Mahinmi (14+11 doskoků) a Satoranský (10+6 asistencí bez ztráty za 35 minut, z pole 8/4, 2 doskoky, 2 zisky, +5). Jeho hráči mu dali 17 bodů z 68 útoků (nejvíc Rozier 9 z 43) a měl i nejvíc ztížených střel (14). Zápas začal úspěšným nájezdem přes obránce, trefil dvojku zprava, asistoval Bealovi a střídal za 21-8 po 6,5 minutách. Po sekvenci rozehrávače Sessionse (celkem 2+4 asistence, -6 za 17 minut) šel 8 minut do půle na rozehru přetěžovaný, navíc dlouho dobře bráněný a při driblingu ztrácející guard Beal (za -18). Až 5 minut do půle se vrátil (za -19) Satoranský, skvěle získal míč při návrau proti brejku Keltů a po stažení na 12 byl stažen na posledních 80 vteřin poločasu. Ve 3. čtvrtině uvolnil v šestce asistencí Gortata, ale většinu útoků nechal řídit Beala, získal útočný faul od pivota ve cloně a floaterem už obracel na 76-77, aby střídal po 33 minutách za vedení o 3. Ve 4. části opět řídil rozehru 3 minuty Beal, Satoranský přišel 5 minut do konce za -4 a hrál posledních 15 minut zápasu, přičemž v obou prodlouženách už s 5 fauly. Pomohl k útočnému doskoku, pod košem uspěl po vycvičení Larkina a prodloužení zajistil trojkou Meeks, když jej z nájezdu po výhozu z autu (ten zajistil prací na doskoku Satoranský) uvolnil Porter. V nastavení Čech asistoval Porterovi, získal a dal šestky a za 113-115 chytře získal míč z výhozu Keltů. Jenže Wizards pak nevyhodili a Tatum úspěšně najel s faulem, aby 3 vteřiny před koncem zahodil výhru minutou šestkou. Ve 2. nastavení Satoranský asistoval Morrisovi, pomohl k útočnému doskoku, asistoval na trojku Morrise a v posledním útoku Keltů ztížil trojku Tatumovi.