Vaughn kralovala

27.02.2017 - red
počet přečtení: 702
vytvořeno 27.02.2017, upraveno 27.02.2017

Nezastavitelná pivotka Krystal Vaughn, která se zaskvěla 39 body do koše Trutnova, dotáhla pražskou Slavii k bronzovému umístění v Nilfisk FINAL 4 Českého poháru. Střely do čtyř metrů kolem koše proměňovala jako automat, svůj celek dovedla k vítězství 86-67 a alespoň částečně tak zmírnila hořkost z nedělní semifinálové porážky od KP Brno. Navíc jde o vůbec první medailový úspěch pražského klubu. Trutnovu svitla největší zápasová naděje za úvodního vedení 13-18. Pak ale ještě zesílila svou aktivitu Vaughn a řídila obrat na 31-21, přičemž už po 13 minutách měla na kontě 14 bodů. Slavia i při své osmičlenné sestavě vydržela celoplošně bránit a po většinu dalšího průběhu si udržovala dvojciferné vedení, byť zejména 20bodová trutnovská top skórerka Hindráková se ještě několikrát pokoušela favorita ohrozit a manko svého celku snížit. Vítězky dominovaly na doskoku (52-36), body zpod koše (48-20) a z druhých šancí (19-3). K Vaughn (15 doskoků) se 17 body přidala i Russell. Jedinou silnější statistikou poražených byly trojky (20/7). „Pro Slavii je to historická medaile, a pro mě osobně je tenhle úspěch na stejné úrovni jako dvě rovněž historická šestá místa s Ústím v NBL. Tyhle turnajové zápasy dvou zklamaných jsou vždy ošidné. My se snažili hráčky uklidnit a namotivovat. V útoku jsme předvedli standardní výkon, Krystal Vaughn nadstandardní. Vážím si zejména toho, že si některé hráčky daly říct a dominovali jsme na doskoku. To byl jeden z klíčových faktorů. Obrana v první čtvrtině a v polovině druhé se mi nelíbila. Od druhého poločasu jsme ale začali utahovat šrouby, po většinu času jsme vydrželi celoplošně bránit a jsem rád, že jsme to ve dvou dnech zvládli, takže fyzicky na tom nejsme špatně,“ chválil kouč Slavie Martin Stavěl.