V závěru přetlačeni

15.04.2018 - red
počet přečtení: 388
vytvořeno 15.04.2018, upraveno 15.04.2018

Wizards v Torontu ustáli úvodní nápor vítěze Východní konference a po 40 minut drželi v prvním duelu 1. kola play-off NBA naději, ale od stavu 95-96 se začali propadat do díry, z níž už se nedalo vyškrábat ven. Hosté na čele s Wallem nedokázali z neuvážených nájezdů úspěšně zakončit, nehráli v postupném útoku tak chytře a šikovně jako domácí, a když náhradníci Raptors Miles s Wrightem přidali i trojky, řítil se pro Wizards od stavu 105-96 první duel do pekel. Lídr Washingtonu Wall sice bral zodpovědnost na sebe, ale všestranně dokonalý výkon nedoručil, když stále i po těch nejsložitějších možných nájezdech žádal od rozhodčích faul. Jako většinou - marně. Wizards si tradičně nepomohli z útočných doskoků a i kvůli řadě velmi odvážných pokusů domácích výrazně zaostali v produkci trojek (16-8, 16 tref je rekordem Raptos v play-off). Zejména proto nakonec padli 114-106. Toronto tak poprvé za 17 let vyhrálo zahajovací duel série play-off. Při skormnějším večeru lídrů Lowryho (11+9 asistencí) a DeRozana (17) byli jeho top skórery Ibaka (23+12 doskoků) a Wright (18, z toho 11 ve 4. čtvrtině), i díky 4 trojkám Milese dali 42 bodů náhradníci. U hostů se o produkci starali Wall (23+15 asistencí, ale z pole 20/6), Morris (22+11 doskoků), Beal (19), Scott (14) a Gortat (12). Tomáš Satoranský stihl za 12 minut 2 body z šestek (z pole 3/0), 1 asistenci na 1 ztrátu a byl -6 bodů. Do hry poprvé přišel na křídlo za guarda Beala po 8 minutách za stavu 22-15, od poslední minuty 1. čtvrtiny dělal křídlo náhradnímu rozehrávači Frazierovi, minul těžký pokus přes ruku z nájezdu, při dalším složitém průniku si vykoledoval dva proměněné tresné hody, šikovně asistoval Scottovi, svou jedinou ztrátu udělal z nájezdu do slibného prostoru, kdy ale místo zakončení vyhodil nepřesně na perimetr, leckdy marně naháněl za clonami trojkaře domácích a byl střídán forwradem Porterem 8:25 do půle za 39-31. 14 minut do konce za 81-82 pak nahradil rozehrávače Walla, ze složité situace minul zpod koše přes hlavu a Wall jej střídal za 95-91 9:26 do konce.