V Miami došla pára

12.03.2018 - red
počet přečtení: 532
vytvořeno 12.03.2018, upraveno 12.03.2018

Ač den předtím pošetřili v New Orleans minuty řady opor, druhý zápas ve dvou dnech Wizards (stále bez Walla) po stránce energie i tak vůbec nezvládli a v Miami zůstali ve hře jen prvních 20 minut do stavu 45-44. Za zbytek poločasu jim Heat pláchli na 60-48 a dál nebylo co řešit. Domácí si chodili až do koše, jak chtěli, dunkovali jako o závod a už dlouho před koncem dohrávali náhradníci. Wizards po vysoké porážce 129-102 drží 5. místo na Východě s bilancí 38-29. „Intenzita“ jejich obrany byla znát především v inkasovaných bodech zpod koše (76-42), na jejich straně tak byly jen dané šestky (15-27). Nejvíc bodů za Wizards dali Meeks (23), Beal (14) a Sessions (12+4 asistence, -5 za 23 minut), který byl opět první zálohou Satoranského, Frazier měl 3+6 asistencí a -2 za 15 minut. Český playmaker za 29 minut (sdílený nejdelší čas) stihl 9 bodů (z pole 7/2, TH 7/5, -23), 5 doskoků, 1 asistenci (na 2 ztráty), 1 zisk a své si opět odvedl v obraně, když z 58 útoků jeho hráči dali jen 9 bodů. Opět se proti němu neprosadil Dragič, který mu za 21 útoků dal 5 bodů. Satoranský, který má jako záklaďák bilanci 12-7, v úvodu skóroval z podběhu po zadní lajně, přidal 3 šestky i asistenci Morrisovi a střídal po 10,5 minutách za 24-16. Po mikrooddechu začal i druhou čtvrtinu (spolu s aktivním Sessionsem), zapsal zisk, Dragič přes něj skóroval s faulem, ač to byl on, kdo levou rukou do krku odmítl českého obránce. Vzápětí se ale Satoranský veteránsky postavil Dragičovi do cesty, když o něm nemohl vědět, a Slovinec vedle průrazu schytal i technickou a musel střídat. Hosté se pak dostali až na bod, Satoranský proměnil 2 šestky a odehrál už do půle 22,5 minuty. Po změně stran ještě zpod koše po fintě snižoval na 60-50, ale pak už se trefovat přestal a naposledy střídal 17 minut do konce za stavu 83-62. Jeho tým ve 3. dějství zcela odpadl, inkasoval tu 43 bodů a už před poslední čtvrtinou jej tížilo 103 bodů domácích.