V hlavní roli míč

01.09.2017 - red
počet přečtení: 154
vytvořeno 01.09.2017, upraveno 01.09.2017

Po až téměř do konce dramatickém duelu Chorvatů s Maďary (67-58) hráči obou týmů na novinářský dotaz neskrývali stížnosti na letošní model míče pro ME. Maďarský lídr Adam Hanga přiznal, že hodně klouže a nedovoluje prudké změny směru driblingu, kouč Chorvatů Aleksandar Petrovič dodal, že potíží s balonem si všímal už v přípravě. Stran zápasu zmínil, že Hanga v 1. půli (hrál 16:30) dobře otevíral chorvatskou obranu, ve 2. poločase na něj navázali další, kteří účinně atakovali vysoké podkošové hráče soupeře, kteří špatně bránili pick-and-rolly (Hanga chtěl pokračovat, ale kouč Stojan Ivkovič jej kvůli blíže nespecifikovanému zranění do hry nepustil, a lídra Maďarů čeká vyšetření). Podle chorvatského křídla Marka Tomase Maďaři jeho týmu dobře roztahovali obranu a využívali pick- and-rolly, na něž Chorvaté nalezli zbraň až v rozhodné 4. čtvrtině (15-5). Podle Petroviče byl zápas těžký, když Maďaři jeho tým donutili k 16 ztrátám, a v průměru s o 5 centimetrů nižší sestavou vyhráli útočný doskok 21-5. Tento rozdíl připsal Petrovič jednoznačně na vrub tlaku, který byl pouze na jeho týmu. Chorvaté byli podle něj od začátku sevření a třeba v obraně spícího Šariče prý vůbec nepoznával. Po krátkém pobytu na lavičce se ale výkon hvězdy Sixers zlepšil. Petrovič chtěl také co nejvíc obehrát rozehrávače Ukiče, který týmu chyběl po většinu přípravy. Maďaři poté, co v přípravě stále prohrávali, podali před zhruba dvěma tisícovkami svých fanoušků srdnatý výkon, kontrastující s až příliš profesorskou hrou soupeře. Hanga podotkl, že přípravné výsledky nejsou důležité a tým se na ně nijak nesoustředí. Loni v přípravě prohrál rovněž téměř vše a pak vyhrál všech 6 zápasů kvalifikace o ME.