V Detroitu štěstí došlo

22.01.2017 - red
počet přečtení: 761
vytvořeno 22.01.2017, upraveno 22.01.2017

Wizards 10krát v této sezoně vyhráli z dvojciferného manka, ale v Deroitu už to nevyšlo. Ovšem s velkou dávkou smůly. Hosté většinu zápasu byli pozadu, ale v závěrečné čtvrtině, již i díky útočným doskokům vyhráli 15-30, přece jen zabrali a vymazali deficit 16 bodů, když opět šlápl do pedálů Wall, k němuž se výrazně přidal i power forward Smith. Za stavu 111-112 měli však poslední útok Pistons. Nejdřív sice nedal z dálky Jackson, ale domácí doskočili, Harris pak z rohu minul rovněž, ale doskočil si, aby nedal ani ze tří metrů. Jenže pod košem už byl přiraven Marcus Morris, který se opřel o rameno svého bránícího bratra-dvojčete Markieffa, a s klaksonem urval Pistons vítězství 113-112 (34. inkasovaná stovka Wizards). Oba bratři byli hlavními postavami závěru celkově, neboť Markieff útok předtím velkým blokem zastavil Marcusovu střelu, když regulérnost bloku muselo potvrdit až video. Marcus byl nakonec králem utkání s 25 body a 11 doskoky, Jackson přidal 19 bodů a Harris 18. Jejich tým přežil i 20 ztrát a šestkovou převahu hostů (16-26). Lepší naopak měl trojky (11-8) a brejky. Wizards, kterým se velkou část zápasu nevedlo z dálky, táhli Wall (19+10 asistencí, 31. zápas v řadě s aspoň 1 ziskem, nejdelší série ligy), Markieff Morris (19+9 doskoků), Beal (17, ale trojky 7/0, minulé dva zápasy pak 7/1 a 7/0), Smith (16) a Gortat (12, 60. zápas v řadě s aspoň jedním útočným doskokem, nejdelší série ligy). Satoranský měl svůj první a jediný vstup na přelomu prvních dvou čtvrtin poměrně pasivní. Jednou přišel o míč při snaze jít do koše po driblingové otočce a ze hry šel po 6 minutách (-10, bez střely z pole), když přes něj šla trojka domácích. Další záložní rozehrávač Burke odehrál 9 minut se 7 body a 2 asistencemi (+5). Wizards se s bilancí 23-20 udrželi na 5. místě na Východě.