Utrpěná výhra

09.02.2017 - red
počet přečtení: 717
vytvořeno 09.02.2017, upraveno 09.02.2017

Zejména základ Wizards si tak dlouho hrál s ohněm, až zápas v Brooklynu dovolil bídným domácím Nets (nejhorší tým ligy s 9-44) dostat do prodloužení. V něm ale hosté se štěstím vyvázli s 8. výhrou z 9 posledních utkání (110-114). Nets padli pojedenácté v řadě a už potřinácté v řadě doma, naopak Wizards s bilancí 31-21 jsou na 3. místě na Východě, 2 výhry za Bostonem. Tentokrát ve 2. půli nenahodil motory mimo svou kůži hrající a nepřesný Wall (23+12 asistencí, z pole však 24/7), a X-faktorem tak byly skvělé zákroky power forwarda Smithe pod oběma koši a v prodloužení útočné doskoky a body Portera. Wizards (už s centrem Mahinmim, ale bez power forwarda Morrise) několikrát v zápase nedokázali rozšířit 10bodové vedení a Nets v závěru 4. čtvrtiny po řadě neúspěšných akcí Walla srovnali na 100-100 (od stavu 18-16 až do prodloužení nevedli). Wall navíc dvě desetiny vteřiny do konce při šanci rozhodnout v brejkovém nájezdu prorážel. Pár vteřin před koncem prodloužení za stavu 109-113 Wizards už v obraně získali míč, ale hned o něj přišli, Nets snížili jednou šestkou, aby Wall vzápětí nepochopitelně spadl do autu při rozjezdu útoku pod vlastním košem. Bogdanovič však otevřenou trojku na 2. prodloužení nedal. I tak byl s 21 body top skórerem týmu, následován Brookem Lopezem (20), který se vyfauloval 80 vteřin před koncem 4. čtvrtiny. Wizards vedle Walla vedli Beal (31), Porter (20+10 doskoků), Smith (15) a Gortat (14+14 doskoků). Satoranský byl ve většině svých tří úseků (dvakrát byl ve hře spolu s Wallem i Burkem jako tři rozehrávači) velmi platný v obraně, jednou málem čistě zastavil i centra Lopeze, z nájezdu proměnil „floater, “ dobře rozjel několik brejků a tradičně Smithovi nabíjel na dlouhé dvojky. Jednou mu také vypadl míč do autu při rozjezdu útoku a do velkého náskoku k dunku při rozběhu z rohu se mu postavil centr Hamilton. Končil na 2 bodech (z pole 2/1, -5), 2 doskocích, 2 blocích, 3 asistencích a 1 zisku za 15 minut. Burke měl 7 bodů a 2 asistence (-5) za 14 minut.