Útočili jen slovně

23.04.2017 - red
počet přečtení: 588
vytvořeno 23.04.2017, upraveno 23.04.2017

Jako by na kurt v Atlantě vyběhli „legendární“ Washington Generals, a nikoli Wizards. Tým z hlavního města (nadále bez centra Mahinmiho) vypadal od prvních okamžiků 3. duelu 1. kola play-off jako partička, co si přišla v sobotu odpoledne zahrát na plácek, kde o nic nejde. Jenže domácím Hawks šlo za stavu 0-2 na zápasy o dost a po zdrcujícím úvodu, kdy si chodili do obrany hostů, kudy chtěli, vedli už po 11 minutách 38-13, což vyznačilo brzký konec utkání. Wizards přes drobná vzepětí ve 3. a 4. čtvrtině, kdy stáhli na 13 a poté s náhradníky ještě na 14 bodů, neměli žádnou šanci a padli 116-98. Spousta jejich střel ani nedolétla k obroučce, hráči ztráceli míče z driblingu, tým nejevil ani za stavu minus 20 sebemenší snahu o útočný doskok a v obraně si z něj Hawks dělali trhací kalendář. Jen kapitán Wall se bojem sám proti všem snažil s utkáním něco udělat, ale i když dal 29 (jeho kompletní produkce v zápase, z pole 12/10, TH 10/8) z prvních 60 bodů týmu, nestačilo to. Celý zápas zůstal ve stínu guard Beal (12) a nikdo další se významně nepřidal. Snad jen verbálně byli hosté výraznější. To když power forward Markieff Morris pokračoval ve výpadech proti Paulu Millsapovi, jejž nazval uplakánkem, který proto dostává všechny fauly, tak jako tomu podle něj bylo v tomto zápase. Millsap jako top skórer Atlanty zajistil 29 bodů (+14 doskoků), skvěle hrající rozehrávač Schröder přidal 27, domácím ovšem opět chyběl jakýkoli zásadnější vklad centra Howarda. Hawks vládli v bodech zpod koše (60-34), na doskoku (62-51), v házených TH (32 ku 20) i z trojkoviště (9-7). Satoranský se za rozhodnutého stavu dostal do hry před koncem 3. čtvrtiny, a i když začal 2 ztrátami (na přihrávce a průrazem), povedla se mu i asistence ze složité situace z rohu a spolu se vstupem na konci odehrál 9 minut s 2 asistencemi, 1 doskokem, 1 ziskem a +9 body. Bohužel pro něj spoluhráči Jennings s Oubrem pořádali osobní střelecké show, takže se k míči dostával minimálně.