USK slaví postup!

15.03.2017 - red
počet přečtení: 147
vytvořeno 15.03.2017, upraveno 15.03.2017

V naprostém tichu končilo rozhodující třetí čtvrtfinále Euroligy, v němž zaplněné hlediště haly v Orenburgu se zděšením sledovalo, jak soupeřky z USK Praha senzačně vítězí 57-70, a postupují tak do už třetího Final-4 v řadě. V jeho semifinále se utkají s dalším ruským celkem, Dynamem Kursk. Pražanky v utkání sice nezachytily začátek, v němž ztrácely až 19-6, ale od stavu 26-15 (po 11 minutách) propad zastavily, zpevnily obranu a za zbylých 29 minut dostaly už jen 31 bodů. Do půle je držely velmi aktivní Dupree (10+8 doskoků) s Xargay (15), která Palau hodně pomáhala s rozehrou a stále se tlačila do koše. Když se USK dařilo dlouhými pasy překonávat celoplošný presink domácích (bez švédské pivotky Zahui, která v Praze zajistila 21 bodů), do poločasu stáhnul na 37-34 a od 3. čtvrtiny si už utkání vzala na starosti Petrovič, jež ve 2. půli dala 16 ze svých 18 bodů, a s Dupree (21+10) a Xargay (16) patřila k hlavnímu opěrnému triu vítězek. Orenburg, jehož dlouhé se USK snažil krýt zepředu, dostával už jen těžké střely, a při 10 ztrátách (z celkových 17) za prvních 12 minut druhé půle znervózněl natolik, že mu zápas začal protékat mezi prsty. USK po 33 minutách vedl už 45-54 a v koncovce si pomohl i dvěma důležitými koši s faulem. Z náhradnic tentokrát dostala 12:41 Vyoralová (+10), 9 minut Steinberga a 4:37 Hanušová. Pražanky byly lepší zpod koše (18-30, z toho ve 2. půli 6-14) i na doskoku. V poslední čtvrtfinálové sérii Fenerbahce v rozhodujícím zápase doma zdolalo Salamanku 87-80 a v semifinále jej bude čekat Jekatěrinburg. Ve Final-4 se tak sejde stejná čtveřice celků jako před dvěma lety v Praze a oproti loňsku si pak jen „prohodily“ účast Kursk s Orenburgem.