Únava Wizards sílí

16.03.2017 - red
počet přečtení: 616
vytvořeno 16.03.2017, upraveno 16.03.2017

Na enormně vytěžovaném základu Wizards začíná být znát náročnost už téměř 70 odehraných zápasů. Posledních 8 utkání inkasovali vždy nejméně 112 bodů a v lize trojkařů je jejich perimetrová obrana aktuálně největším problémem. Proti menšímu a jako o závod z dálky pálícímu týmu (plnému rychlých perimetrových střízlíků), jakým byl naposledy Dallas, to bylo hodně znát a přineslo to domácí porážku 112-107. Mavs sice většinu zápasu ztráceli, někdy až dvojciferně, ale trojky a snadné koše do laxní obrany domácích jim vždy přinesly snížení. S Wizards se udrželi i v 1. čtvrtině, v níž domácí neztratili míč a vysázeli 39 bodů. O play-off bojující Mavs (bez Matthewse) kontrovali 39 body (jejich rekordní čtvrtina sezony) pro změnu v rozhodné 4. části (27-39), v níž 10 ze svých 20 bodů dal výborný Nowitzki, 10 z 19 pátý trojkař ligy Seth Curry (43,1, slavnější bratr Steph „pouze“ 39,3) a 8 argentinský nováček Brussino. Wizards se nechali chytit do distančních střeleckých dostihů a málo využívali výškové převahy a síly pod košem, kde Nowitzki začínal v obraně na Gortatovi. Domácí navíc za celý zápas získali jen 5 útočných doskoků (4 během jednoho útočného pobytu v 1. čtvrtině). Už za vedení 55-46 měli trojkovou bilanci 14/7 (končili na 30/12, hosté na 32/14) a naposledy byli víc vpředu po těžké dvojce Satoranského (ve 2 vstupech 6 minut, 2 body, z pole 1/1, -9, v obraně mu dal zabrat 34letý Devin Harris) zpod koše na 82-75. Hosté se poté rozjeli, ve 4. části hloupě ztrácející Wizards rozstříleli 7 trojkami a 4 minuty před koncem unikli na 87-97, čímž i přes mocný finiš soupeře rozhodli. Nejvíc je 22 body táhl Harrison Barnes, Barea rozdal 13 asistencí za 20 minut. Za domácí se prosadili Wall (26+11 asistencí, na konci 1. půle odkulhal se zraněnou levou nohou, a i když pak pokračoval, stavem nohy si nebyl jistý), Beal (24, s Wallem dohromady 3 doskoky), Bogdanovič (19) a Porter (14+10 doskoků). Tým s bilancí 41-26 nyní zaostává 2 výhry za Bostonem.