TS31 nejvíc v plusu

20.12.2017 - red
počet přečtení: 379
vytvořeno 20.12.2017, upraveno 20.12.2017

Wizards (opět bez křídla Portera) doma s New Orleans nasedli na horskou dráhu, v jejíž první části se z trojek a protiútoků utrhli tříminutovým orkánem z 16-13 na 30-13, když posledních 5 minut 1. čtvrtiny u toho od stavu 21-13 byl jedním ziskem i Satoranský, který nahradil forwarda Oubreho a byl tak ve hře s Wallem. Ve 2. čtvrtině pokračoval se třetím rozehrávačem Frazierem (celkem jen 5 minut, 2+1 asistence a -3), úspěšně tu najel po seběhu a trefil i nesnadný stop jump ze záklonu po nájezdu na levou ruku. Ze hry odcházel za stavu +23 4:40 do půle, když hrál 12:20 v kuse. Kombinovaná sestava s Wallem pak ale začala hrůzný úsek s řadou ztrát, který po 7 minutách na přelomu poločasů znamenal vymizení náskoku 60-37 a remízový stav 61-61. Po bouřce v timeoutu však přišel nový 10minutový nápor na 91-68, u nějž byl od vedení 77-66 opět i Satoranský, který tu ještě přidal jump ze střední vzdálenosti. Na výhře 116-106 se před 16.529 diváky podílel 6 body (z pole 4/3), 7 doskoky, 2 asistencemi (bez ztráty) a 2 zisky za 22 minut s +17 body, což bylo nej číslo týmu. Beal zaznamenal 26 bodů (14 ve 3. čtvrtině), Scott 24 (poslední tři zápasy 72 procent z pole), Wall 18 s 10 asistencemi a Gortat 10 se 14 doskoky. Wizards, kteří se dělí o 6. místo na Východě se 17-14, spáchali dvakrát víc faulů (dané TH 10-33), ale vyhráli trojkami (14-5, Beal s Wallem 9). Pelicans tradičně sytili Anthony Davis (37, TH 15/14) a Cousins (26+13 doskoků).