Trojka Satoranského

30.10.2017 - red
počet přečtení: 562
vytvořeno 30.10.2017, upraveno 30.10.2017

Wizards (4-2, stále bez Morrise, tentokrát suspendovaného za opuštění lavičky při potyčce v Oaklandu) si po dvou promarněných šancích v LA a Oaklandu došli na závěr západního tripu v Sacramentu konečně i pro vítězství (83-110), které bylo víc než pohodové. Vedli způsobem start – cíl, když duel otevřeli šňůrou 0-13 a už první čtvrtinu ovládli řadou trojek 16-35. Tomáš Satoranský zapsal svůj třetí start, tentokrát už s 18 minutami ve hře, během nichž vsítil 3 body. Třikrát vystřelil, trefil jednu trojku, minul oba trestné hody, 4krát asistoval, dvakrát doskočil, získal 1 míč, ani jeden neztratil a byl +2. Záložní rozehrávač Frazier stihl 3 body (+2) a 6 asistencí za 22 minut. Tahouny byli Wall (19+9 asistencí na 6 ztrát, trojky 6/5), Porter (16) a Beal (15), který sice schytal pokutu 50 tisíc dolarů, ale stejně jako Oubre (pokuta 15 tisíc) mohl hrát i po potyčce v Oaklandu. Domácí (bez Hilla a Randolpha) vedl – poprvé v NBA jako člen základu – Bogdan Bogdanovič, který k 15 bodům (z pole 9/7, -22) přidal za 23 minut i 3 doskoky, 1 asistenci a 4 zisky. Hosté dvacetiztrátové Kings zničili především z trojek (34/17), jež trefilo 9 různých hráčů.