Tomáš nejvytíženější!

30.11.2017 - red
počet přečtení: 499
vytvořeno 30.11.2017, upraveno 30.11.2017

Kouč Wizards porušil řadu svých algoritmů, až z toho jako nejvytíženější muž duelu ve Philadelphii vypadl Tomáš Satoranský, který opět jako náhradník natočil už 29 minut a dosáhl sezonních maxim 12 bodů (z pole 7/4, TH 4/4) i 8 asistencí bez jediné ztráty a s +10 body (dále 2 doskoky). Při mohutném dotahování ve 4. čtvrtině zvládl dokonce 10 bodů! Za poslední 3 zápasy bez Walla píše 7,7 bodu a 6 asistencí za 22 minut. Do hry poprvé přišel po 8 minutách (18-11), bránil tu i Simmonse, asistoval na dvojku Porterovi, na trojku volnému Meeksovi i Oubremu, ze zastaveného nájezdu složitě skóroval zpod koše a střídal za stavu 42-29 4:32 před půlí. Wizards pak ztráceli až o 24 a právě v této sekvenci, 18 minut do konce přišel opět Satoranský, aby už zápas dohrál. Začal shozem z nájezdu na úspěšného Mahinmiho pod košem, trefeným jumpem za clonou, pokračoval asistencí otevřenému Meeksovi, otočkou kolem Simmonse a zavěšením do vzduchu při dvojtaktu přes obra Embiida a 11 vteřin do konce snižoval floaterem na 116-113. Hlavně však byl u téměř smazání ohromného manka, na němž se od stavu 96-88 podílela i taktika „Hack-A-Simmons“, který do zápasu vstupoval se 57procentní úspěšností TH. Jeho 24 šestek ve 4. části je rekord NBA za čtvrtinu a celkových 29 je rekord nováčka. Ač celkem proměnil jen 15 pokusů, Sixers spasil jeho zápasový finiš s 8/6. Zápas končil na 31 bodech a 18 doskocích. Wizards byli přitom na třech bodech rozdílu už 3:35 do konce po Satoranského šestkách. Hosté však museli posledních 100 vteřin dohrávat bez vyfaulovaného Beala (21), který během 1. půle odstoupil kvůli ráně do obličeje. Oubre přidal 22 bodů a Meeks 21. Wizards (11-10, 5 proher z posledních 7 zápasů, základ opět celý nejméně -9) byli lepší z trojek (3-9) a přežili i šestky domácích (64/41, sami 37/32), ale fatálně propadli na doskoku (64-35) a v bodech zpod koše (54-34). Za Sixers při výhře 118-113 zářili i Embiid (25+14 doskoků) a Šarič (24).