Svědky show Hardena

04.04.2018 - red
počet přečtení: 568
vytvořeno 04.04.2018, upraveno 04.04.2018

Vypadalo to, jako když si James Harden dělá z Wizards legraci. Jeho Houston (bez Arizy a od 2. čtvrtiny bez Andersona) před polovinou 4. čtvrtiny doma vedl o 13, když guard postupně přes Beala a Fraziera trefil svou typickou trojku ze step backu, kterých prý střílí za zápas víc než dohromady všichni hráči jakéhokoli soupeře v NBA. Samozřejmě proměnil. Další útok jej měl Satoranský, přes nějž pro změnu prošel až do koše s faulem, když Čech jako obvykle v zápase neviděl za sebou žádnou výpomoc. Rozdíl opět narostl na 20 bodů, na kterých to bylo po trojkové smršti domácích už v poločase (71-49). Celkem dali 16 trojek z 36 pokusů a zbytek odehráli po snadných pasech Hardena a spol. dovnitř zpod koše, odkud dominovali 48-28. Výsledek 120-104 převahu lídra ligy (13 zisků) ani dost nevystihl. Opět bídně bránící i doskakující (53-38, v útoku 10-3, domácí o 12 střel víc) a navíc i hrůzně ztrácející (17, bez energie působící a z dálky nedostřelující Wall 8 ztrát na 10 asistencí) Wizards Hardena zkoušeli v 1. půli přebírat dlouhými, ve druhé pak zdvojovat na půlce, ale všechno marně. Kandidát na MVP sezony dal 38 bodů s 9 asistencemi a 10 doskoky. 21 bodů s 10 doskoky přidal švýcarský centr Capela.  Satoranský poprvé naskočil po 10 minutách za 31-22 na rozehru (a v obraně na Paula), asistoval Scottovi, minul jeden jump po driblingu, chvíli dělal i křídlo Wallovi a většinou sledoval marnost spoluhráčů při neefektivní hře 1 na 1. Střídal za 44-33 7 minut do půle, aby se vrátil na její poslední minutu za fauly obtěžkaného Beala (5 po třech čtvrtinách). 27bodového top skórera Beala vystřídal po jeho dalším faulu hned po minutě 2. půle, úspěšně najel s odmítnutím Capely a po otočce i centra Neneho, po seběhu a z brejku přes Hardena zadunkoval a několikrát se s různou úspěšností potýkal v obraně s kouzly Hardena, přičemž od startu 4. části byl na rozehře. Střídal 3:35 do konce za stavu -19. Za 27 minut zapsal 8 bodů (z pole 7/4, -4), 5 doskoků a 2 asistence na 1 ztrátu. Jeho tým se s bilancí 42-36 dělí o 6. bilanci Východu s Miami a Milwaukee.