Super obrat kadetek!

19.08.2018 - red
počet přečtení: 349
vytvořeno 19.08.2018, upraveno 19.08.2018

Další ukrutnou bitvu s thrillerovou koncovkou mají za sebou lví kadetky na ME, kde si tentokrát podaly i tým Turecka po vítězství 62-60 v prodloužení. Zápas přitom nezačaly vůbec dobře a na konci první půle při chybějícím nasazení ztrácely až 18 bodů. Po zřejmě důrazném poločasovém pohovoru do duše kouče Fouska přišel ovšem velký obrat, a to zejména díky šňůře 16-0. Obrana Turecku ve třetí čtvrtině dovolila pouhé 3 body a ve čtvrté 9. Lvice sice neudržely v závěru základní hrací doby pětibodové vedení, a když jim nevyšly poslední střely na vítězství, musely do prodloužení, v tom ale byly od začátku vpředu a v hektickém závěru rozhodla půl minuty před koncem autorka celkem 8 bodů, 10 doskoků a 6 asistencí Simona Fišerová. Top skórerkou s 22 body byla Malíková (navíc 9 doskoků), 11 s 9 doskoky přidala Zeithammerová a Fučíková se blýskla 6 body, 19 doskoky a 6 asistencemi. Při oboustranně jen 26procentní střelbě z pole rozhodl o 19 vyšší počet pokusů Češek, které ovládly doskok (66-47, v útoku 22-9) a využily i trestné bídy soupeře (35/22).