Studentky trápily USA

24.08.2017 - red
počet přečtení: 286
vytvořeno 24.08.2017, upraveno 24.08.2017

Akademici na univerziádě ve svém třetím utkání podlehli USA 78-107 po poločase 46-56 (Šiška 18, Bujnoch 13, Feštr a M-Sehnal po 11), když za soupeřem o mnoho nezaostali ve trojkách (7-10), na doskoku (28-37) i ve ztrátách (19-17). Ženský tým padl s USA 52-73 po poločase 32-39 (Hošková 15, Kozumplíková 8). Držel se na doskoku (42-49), lepší byl ve trojkách (8-3), ale měl o 11 ztrát více (14-25). „Poslední zápas ve skupině rozhodoval o našem čtvrtfinálovém soupeři. My jsme do něj vstoupili s plnou koncentrací, dařilo se nám dodržovat taktické pokyny a donutili jsme soupeřky k mnoha ztrátám. Po celou první čtvrtinu jsme stále mírně vedli a vyhráli ji 17-15. I druhá čtvrtina byla vyrovnaná a soupeř odskočil až v jejím závěru. O výsledku rozhodla třetí čtvrtina, kterou jsme prohráli 3-20. Měli jsme nadále otevřené střely, ale nedokázali jsme je proměnit. Soupeř tyto střely doskočil a trestal nás z protiútoků. Dobrý výkon našeho družstva ve třech ze čtyř čtvrtin dává naději na čtvrtfinále proti Rusku,“ shrnul kouč akademiček Daniel Kurucz.