Střelnice v Nymburce

06.12.2016 - red
počet přečtení: 751
vytvořeno 06.12.2016, upraveno 06.12.2016

Když i Jiří Welsch s grácií trefil vteřinu do konce poločasu trojku, svou druhou ze třetího pokusu v 8. zápase Ligy mistrů, vyloudil tím úsměv na tvářích celého nymburského týmu. Ten po ofenzivní smršti (56-34) jasně už po 20 minutách vládl v duelu 8. kola nad dánským Aarhusem, s nímž vyjma úvodních pěti minut, kdy po třech trojkách hostů ztrácel 8-15, neměl problém. K obratu zavelel specialista na Aarhus, guard Bryon Allen, který „Dánům“ v prvním zápase nasázel 25 bodů. Dvěma zakončeními s faulem i dalšími trefami skoro sám otočil po 8 minutách na 19-17, když v tu chvíli měl na kontě 14 bodů! V zápase sestřelil soupeře 35 body (z pole 22/13) a jeho 7 ztrát se tak přešlo bez povšimnutí. 28 body jej stíhal ďábelsky přesný křídelník Hruban, který špuntoval trojky, jako by šlo o dvojtakty, a třeba jeho střela z jedné nohy o desku z levé strany vymezeného území měla až cirkusové parametry. V utkání minul jediný pokus z 11, přičemž trojky měl 7/6! Hosty nespasila ani zóna, Nymburk (zápasová bilance 5-3) je zničil z trojek (16 tref z 34 pokusů) i na doskoku (55-24) a nakonec jim naložil 114-70.