Stop od Rusů

17.07.2018 - red
počet přečtení: 536
vytvořeno 17.07.2018, upraveno 17.07.2018

Až ve čtvrté čvrtině čtvrtého duelu na B-divizním ME U20 přišli lvi o neporazitelnost. S Ruskem padli 76-85, když po dlouho vyrovnaném zápase soupeř vytáhl ve druhé půli spoustu přesných trojek, včetně jedné o desku, a v kombinaci s útočnými doskoky vybudoval ve čtvrté části dvojciferný náskok. Lvům už docházela energie na dobíjení vlastních útočných doskoků, míjeli pod tlakem i zpod koše a nestíhali už tak účinně odstavovat Rusy na obranném doskoku. Trojky (celkem 6/5) autora 21 bodů Nábělka a odvážné nájezdy Tůmy (16+8 doskoků, 4 asistence, TH 8/6) pak již na zvrat nestačily. Lvi přitom dlouho živili naději na úspěch, když do půle stíhali vyrážet do úspěšných brejků, po nervózním úvodu přestali ztrácet a vyšším Rusům se důsledným odstavováním vyrovnali v doskocích, kterých měl soupeř do půle v útoku jen 5. Ruský tým do poločasu nedokázal účinně využívat svých výškových dispozic, zato postupně zvyšoval dávky trojek (32/11). Lvi jej nakonec zvládnuli dorovnat (27/11), ale chyběly mu body z útočných doskoků (11-2 pro Rusy) a sráželo je i vyšší číslo v kolonce ztrát (15-11). Nábělka s Tůmou doplnili mezi top střelci Kozák (13+9 doskoků, 5 asistencí, trojky 6/3) a Kolář (13). Tým si to nyní podle všeho rozdá o druhé postupové místo v posledním duelu skupiny C s Nizozemskem.