Srbové po 8 letech

16.09.2017 - red
počet přečtení: 578
vytvořeno 16.09.2017, upraveno 16.09.2017

Srbové budou hrát po osmi letech finále ME, v němž v Istanbulu vyzvou Slovince, jež srbský kouč Džordževič považuje za absolutní favority. V semifinále jeho tým většinu času vedl, díky šňůře 14-0 unikl v poločase až na 38-24, ale 33bodovým Švedem (trojky 15/6, TH 12/11, hrál 38:34) tažení Rusové se dokázali postupně vracet, až manko stáhli ve čtvrté čtvrtině na 2 body. Šved ale poté minul otevřenou trojku, aby vzápětí rovněž zpoza oblouku zamířil přesně srbský playmaker Micič, který nasměroval tým k vítězství (87-79). To pak pojistil opět skvělý Bogdanovič, autor 24 bodů. Osmnácti jej doprovodil centr Marjanovič, který byl hlavním faktorem v podkošové převaze 42-22. 13 bodů přidal Lučič. Na straně Rusů, kteří byli lepší z trojek (12-7), ale zaostali na doskoku, byl druhým střelcem Vorontsevič se 14 body. Stínem utkání bylo pro vítěze zranění nohy rozehrávače Joviče, který musel ve třetí čtvrtině odstoupit, a nad jeho finálovým startem visí otazník.