Spurs postupují!

12.05.2017 - red
počet přečtení: 703
vytvořeno 12.05.2017, upraveno 12.05.2017

I bez dvou bývalých MVP Finále NBA Tonyho Parkera a Kawhiho Leonarda neměli Spurs nejmenší problém zavřít v 6. zápase v Houstonu semifinále Západní konference, které tak vyhráli 4-2. Na drtivé vítězství 75-114 zadělávali od prvních minut, kdy šli úspěšně dolů přes Aldridge (10 bodů v první čtvrtině), jejž podporovala druhá věž Pau Gasol, kterého první půlku úvodní čtvrtiny - stejně jako později část třetí čtvrtiny -, bránil při malé sestavě domácích rozehrávač Harden! Ten ale od začátku nebyl ve své kůži, místo zakončení jen přihrával, sbíral ztráty a poprvé vystřelil až v půlce druhé čtvrtiny. V půlce třetí měl 5 bodů a 5 ztrát (celkem jen 10 bodů, což bylo jeho sezonní minimum), ale to už bylo dávno rozhodnuto. Spurs po šňůře 0-13 vyskočili už po 15 minutách do trháku 26-44 a bez centra Neneho pod košem poddimenzovaní Rockets neměli šanci. Na jejich trojkařích hosté na perimetru doslova leželi a díky přebírání jim dávali minimum lepších výhledů (tým 40/13). A k útočnému doskoku domácí v rozhodné fázi zápasu nepouštěli. Lídrem vítězů, kteří dominovali na doskoku 44-69, v bodech zpod koše 18-62 a v šestkách 7-18, byl s 34 body (sezonní max) a 12 doskoky Aldridge, který si finále konference ve své 11. sezoně v lize zahraje vůbec poprvé. Simmons, který nahradil minuty Leonarda, stihl 18 bodů, Pau Gasol nasbíral 10 bodů, 11 doskoků a 5 asistencí. Za domácí dal 20 bodů Ariza, švýcarský centr Capela přihodil 15+12 doskoků. Spurs potřetí v sérii udrželi Houston pod 100 body, což se soupeřům Rockets v 82 utkáních základní části podařilo jen 5krát! 75 (při bídě z pole 28,6) bylo jejich sezonní minimum.