Smetli i Thunder!

14.02.2017 - red
počet přečtení: 753
vytvořeno 14.02.2017, upraveno 14.02.2017

Top skórer NBA Westbrook drtivou porážku ve Washingtonu (120-98) odůvodnil malým úsilím týmu. Tím však minul cíl. Thunder vybojovali na doskoku téměř nemožné a patřily jim skoro všechny volné míče, ale jejich katastrofická střelba, jež vyvrcholila na přelomu poločasů 24 minutými pokusy v řadě (nejdelší série ligy v sezoně) jim definitivně srazila vaz. Naopak skvěle střílející Wizards (zahájili 9 trefami z pole v řadě) vysunuli své poločasové vedení (67-54) postupně až nad 30 bodů a zapsali 23. zápas v řadě s nastřílenou stovkou (nejdelší série klubu). Tu měli na kontě už po 3 čtvrtinách. Kouč Brooks sice až do poslední 6minutovky držel své sestavové rotace a Wall (hrající se zraněným kotníkem) s Bealem tak ve 3. čtvrtce hráli i při vedení o 30, ale velmi bídná forma lavičky (s bodovou výjimkou Burkea, 11+4 asistence, ale -9 za 26 minut) mu dávala spíš za pravdu, a základ Wizards (12 trojek, Morris 23, Beal 22, trojky 7/6, Wall 15+14 asistencí, Porter 18+12 doskoků, Gortat 12) tak točí druhé největší minuty po Minnesotě. Základní pětku OKC však předčil o světelné míle, když ta nedala ani trojku z 13 pokusů a celý tým střílel jen 35 procent. Wizards jedny z nejhorších trojkařů NBA nutili do těžkých střel a hlavně komplikovali každý nájezd i držbu míče Westbrookovi, který stihl (stejně jako Lauvergne) jen 17 bodů (z pole 19/5, v 2. půli bez bodu, -36 za 24 minut). Na Thunder se projevily dva náročné předchozí zápasy – ve čtvrtek pokořili prakticky kompletní Cleveland a v sobotu se příliš soustřeďovali na odplatu „zrádci“ Durantovi. Potřetí v sezoně vyprodané Verizon Center (20.356) oslavilo 10. výhru z 11 posledních zápasů, ač Wizards ztratili 23 míčů, a hosté měli o 14 útočných doskoků a 23 střel víc. Wizards totiž proměnili 13 z 21 trojek a přidali i 26 bodů z brejků. Satoranský zažil zapomenutelný zápas. V útoku se na míči nedostal téměř k ničemu, v nájezdu do koše jednou ztratil, minul trojku, dvojku i zpod koše (z pole 3/0, -8) a končil s 2 asistencemi a 1 doskokem za 17 minut.