Slovenská sprcha

02.06.2017 - red
počet přečtení: 659
vytvořeno 02.06.2017, upraveno 02.06.2017

Lvice si nepřenesly formu z turnaje v Karlových Varech do dalšího přípravného zápasu a ve slušně zaplněné hale v Trutnově podlehly Slovensku jasně 51-73. Utkání jim začalo ujíždět už od konce první čtvrtiny, v níž v dresu soupeře řádila v úterý 37letá dirigentka Žirková (celkem 17 bodů), jež po clonách buď úspěšně zakončovala, nebo uvolňovala spoluhráčky pod košem i na trojce. A když soupeřky přidaly i útočné doskoky, dostaly se až k poločasovému vedení 27-39, kdy za český celek zejména díky povedenému úvodu měla na kontě 10 ze svých 19 bodů Elhotová. Na startu druhé půle pak Slovenky práskly do kočáru definitivně, díky českých ztrátám (celkem 22) a řadě vlastních brejků (body z brejků 2-19) vedly až o 29 bodů a k tomu přidávaly snadné body do rozhozené české obrany, jíž nepomohla ani změna na zónu. Slovenský celek navíc skvěle pálil za 3 (16/9), což kontrastovalo s českou bilancí 10/0. Lvice zápas skončily na 31procentní střelbě z pole, když se ztěžka dostávaly do sevřené slovenské defenzivy. „Slovenky byly lepší, dařilo se jim zvenku, doplňovaly se na všech pozicích a pod košem získávaly doskoky. Nebylo to, že by nás porazily na jednom postu. Zápas nedopadl, ani se nevyvíjel podle našich představ. Je to naše dosud nejhorší utkání v přípravě. Byli jsme v totálním útlumu. Naopak Slovenky předvedly výborný výkon. I ten rozdíl žel Bohu odpovídal tomu, co se dělo na hřišti. Budeme muset přidat. Tohle je nepříjemné, když se týmu stane, že dostane v přípravě od družstva, které teoreticky můžeme dostat na ME křížem, takový příděl. Nesmíme ale dávat hlavy dolů. Musíme se z toho oklepat, jít tvrdě dál do přípravy a věřit tomu, že máme ještě čas se zlepšit,“ hodnotil duel kouč Ivan Beneš.